Finansų ministerija - prieš mažesnius mokesčius neetiškai spaudai

 Finansų ministerija nepritaria siūlymui, kad profesinės etikos nesilaikantiems laikraščiams ir žurnalams galiotų lengvatinis pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas.

Vyriausybės išvados projektą parengusi Finansų ministerija teigia, kad profesinės etikos nesilaikančių leidėjų veiklos netikslinga remti mokestine lengvata.

Išvados projekte pažymima, kad parama tokiems leidėjams neskiriama ir per Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondą - jis nesvarsto projektų tų pareiškėjų, kurie per paskutinius kalendorinius metus teismo, žurnalistų etikos inspektoriaus, Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos (ŽLEK) ar Lietuvos radijo ir televizijos komisijos buvo pripažinti pažeidę Visuomenės informavimo įstatymo, Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo arba Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso normas.

„Atsižvelgiant į tai, yra nuoseklu tokios veiklos neremti ir mokestine lengvata“, - sako Finansų ministerija, parengusi išvadą „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos atstovo Valdo Vasiliausko pataisai.

Šiuo metu įstatymas numato, kad profesinės etikos nesilaikantiems leidiniams taikomas 21 proc., o ne lengvatinis 9 proc. PVM tarifas, kuris galioja daugumai laikraščių, žurnalų ir kitų periodinių leidinių.

Neetiška pripažintai spaudai palankias pataisas yra įregistravęs ir teisingumo ministras socialdemokratas Juozas Bernatonis.

Pataisas ministras gegužę pateikė po to, kai ŽLEK neetiškais pripažino laikraščius „Lietuvos rytas“ ir „Respublika“.

J.Bernatonio vertinimu, dabartiniai įstatymai sudaro galimybes ŽLEK cenzūruoti spausdintas žiniasklaidos priemones. Komisijos pirmininkas Linas Slušnys BNS yra sakęs, kad nesutinka su ministro teiginiais, jog ŽLEK užsiima cenzūra.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/finansu-ministerija-pries-mazesnius-mokescius-neetiskai-spaudai-53830.html