B. Obama ragina Kongresą nutraukti embargą Kubai

 JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) antradienį paragino Kongresą parengti sąlygas nutraukti pusę amžiaus trunkantį embargą Kubai.

„Mūsų kurso pakeitimas politikoje Kubos (atžvilgiu) turi potencialą užbaigti nepasitikėjimo palikimą mūsų pusrutulyje“, – Kongrese sakydamas savo metinę kalbą pažymėjo B.Obama.

Prezidentas kalbėjo ledus pralaužiančių derybų Havanoje, kurių metu turi būti aptartas diplomatinių ryšių su komunistų valdoma Kuba normalizavimas, išvakarėse ir sakė, kad jau nebėra „netikrų dingsčių suvaržymams Kuboje“.

Aukščiausio rango nuo 9-ojo dešimtmečio JAV delegacija trečiadienį ir ketvirtadienį Havanoje susitiks ir derėsis su Kubos pareigūnais.

Tas susitikimas bus pirmas po B.Obamos ir Kubos lyderio Raulio Castro (Raulio Kastro) istorinių pareiškimų gruodžio mėnesį, kad jų šalys normalizuos 1961 metais nutrūkusius santykius.

B.Obama Kongresui sakė, kad jo administracija „nutraukia politiką, kurios galiojimo laikas jau seniai baigėsi“.

„Kuomet tai, ką darai, neveikia 50 metų, ateina laikas pabandyti kažką nauja“, – sakė JAV prezidentas.

Pasak jo, JAV politikos pasikeitimu „palaikomos demokratinės vertybės ir ištiesiama draugystės ranka Kubos žmonėms“.

„Ir šiais metais Kongresas turėtų pradėti embargo užbaigimo darbą“, – pridūrė B.Obama.

Jis taip pat pasveikino Alaną Grossą (Alaną Grosą), kuris praėjusį mėnesį buvo paleistas po šešerių metų Kubos kalėjime ir drauge su CŽV agentu kubiečiu iškeistas į Majamyje kalintus tris kubiečius.

„Labai džiaugiamės, kad po (daugelio) metų kalėjime Alanas Grossas grįžo (ten), kur (jis) priklauso. Sveikas sugrįžęs namo, Alanai“, – pasakė prezidentas.

Paminėdamas svarbų vaidmenį, kurį dėl šio žymaus diplomatinio atsivėrimo suvaidino Vatikanas, B.Obama pridūrė: „Kaip sakė Jo Šventenybė popiežius Pranciškus, diplomatija yra „mažų žingsnelių“ darbas. Šie maži žingsneliai išaugo iki naujos vilties dėl ateities Kuboje“.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/b-obama-ragina-kongresa-nutraukti-embarga-kubai-54198.html