Farmacijos sektoriaus lyderiai: korupcijos apraiškos juodina visą industriją

 Farmacijos bendrovėmis save vadina ir tos įmonės, kurios iš tiesų tokios nėra, o jų korupciniai veiklos metodai meta dėmę visam verslui, nors didžioji dalis kompanijų elgiasi skaidriai ir laikosi labai griežtų atsakomybės standartų. Taip teigia inovatyvios, pasaulyje lyderiaujančios farmacijos sektoriaus įmonės.
Praėjusią savaitę vienoje bendrovių apsilankę Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai atliko kratas, o 11 šios įmonės darbuotojų buvo sulaikyti, dalį jų teismas vėliau leido suimti. Jie įtariami vien per praėjusius metus sumokėję beveik 150 tūkst. eurų kyšių medikams, kad šie pacientams rekomenduotų būten šios kompanijos parduodamus produktus.
Aosciacijos „American Chamber of Commerce“ komiteto farmacijos klausimams svarstyti „Local American Working Group“ (LAWG) vadovė, advokatė Rūta Pumputienė sako, kad tokie minėtos bendrovės veiksmai yra gėdingi ir netoleruotini, tačiau svarbu pabrėžti, jog farmacijos sekorius kaip korumpuotas linksniuojamas be reikalo, nes bendrovės, kuriai mesti įtarimai, veikla yra labai toli nuo tikrosios farmacijos.
„Tai yra dar viena dėmė farmacijos industrijai, kuri visuomenėje ir taip yra vertinama kaip neskaidri ir korumpuota. Mes norime aiškiai pabrėžti, kad atsiribojame nuo minėtos bendrovės veiksmų bei veiklos praktikos. Amerikietiškos farmacijos kompanijos savo veikloje vadovaujasi labai aiškiais socialinės atsakomybės bei etikos standartais. Galiu visiškai užtikrintai pasakyti, kad nė viena mūsų bendrovė nedaro jokių neleistinų veiksmų. O tai, jog atsiranda nesąžiningai veikiančių įmonių, yra labai didelė gėda. Juolab, kad tokios įmonės save tik vadina farmacinėmis, nors yra labai toli nuo inovatyvios, tikrosios farmacijos, kuriai atstovauja mūsų šalyje dirbančios amerikietiškos bendrovės“, – sakė R. Pumputienė.
LAWG narės bendrovės „Jansen“, priklausančios „Johnson & Johnson“ grupei, vadovas Baltijos šalims Arnas Vozbutas pabrėžia, kad inovatyvios, vaistus kuriančios farmacijos kompanijos vadovaujasi itin griežtomis vidinėmis bei išorinėmis taisyklėmis, tarp jų – itin griežtu JAV korupcijos prevencijos įstatymu (FCPA), už kurio pažeidimą gresia finansinės baudos ir netgi įkalinimas. Pagal šį įstatymą bet kokie mokėjimai asmeniui ar įmonei turint tikslą daryti įtaką yra neteisėti.
“Farmacijos sektorius pastaruoju metu ėmėsi nemažai vidinių iniciatyvų, kad jo veikla skaidrėtų, o ją supantys mitai būtų išsklaidyti. Šių metų sausio 1-ąją įsigaliojo Vaistų rinkodaros etikos kodekso priedas, kuris numato, kad jį pasirašusios farmacijos sektoriaus bendrovės privalės deklaruoti sveikatos priežiūros specialistams ir sveikatos priežiūros organizacijoms perleistas vertes“, – pasakojo A. Vozbutas.
LAWG vadovė tiek medikus, tiek pacientus ragina aiškiai atskirti, kokios bendrovės iš tiesų yra farmacinės, o kurios tik naudojasi šiuo pavadinimu, ir nepasiduoti provokacijoms.
„Farmacijos sektoriaus lyderės tikrai nesiima jokių neleistinų veiksmų ir verslą vykdo skaidriai bei atsakingai. Mes esame suinteresuoti, kad farmacijos industriją supantys mitai būtų išsklaidyti ir galėtume kalbėti ne apie korupcijos apraiškas, o apie tai, kaip siekti tikslo, kad kuo daugiau pacientų gautų geriausią įmanomą pagalbą“, – pabrėžė R. Pumputienė.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/farmacijos-sektoriaus-lyderiai-korupcijos-apraiskos-juodina-visa-industrija-54578.html