Investuos į jaunųjų VGTU aviatorių rengimą

 Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Antano Gustaičio aviacijos institutas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su atostogų skrydžių kompanija „Small Planet Airlines“. Įmonė, šiais metais paskelbusi apie plėtrą ir aviacijos specialistų poreikį, suteikė beveik 29 tūkstančius eurų paramą jaunųjų orlaivių pilotų praktiniam paruošimui.
VGTU ir privačios aviacijos įmonės bendradarbiavimas atvers galimybes studentams gilinti žinias įmonės specialistų paskaitose bei išbandyti modernią įrangą. „Small Planet Airlines“ nutarė universitetui perduoti lėktuvų „Airbus“ ir „Boeing“ dalių komponentus, kurie bus naudojami tiek moksliniuose tyrimuose, tiek praktiniuose mokymuose.
„Privataus verslo atstovų iniciatyva labai svarbi studentams. Bendradarbiavimas ir parama gerina pilotų praktinio mokymo ir kitų aviacijos specialistų rengimo sąlygas, o verslininkų įsitraukimas į šį procesą padeda studentams gerokai greičiau prisitaikyti darbo rinkoje, sutrumpina kelią nuo universiteto auditorijos iki studijose įgytą kvalifikacinį lygį atitinkančių pareigų aviacijoje“, – sakė VGTU Antano Gustaičio aviacijos instituto direktorius Jonas Stankūnas.
Pagal susitarimą „Small Planet Airlines“ specialistai įsitrauks į studijų ir mokslinės veiklos procesus – skaitys paskaitas, dalyvaus baigiamųjų darbų gynimuose, siūlys praktikos vietas, teiks mokslinių tyrimų ar eksperimentų temas, konsultuos studentus įvairiuose studijų moduliuose. Įmonės atstovai taip pat išreiškė palaikymą VGTU Antano Gustaičio aviacijos instituto iniciatyvai įsteigti naują magistrantūros studijų programą – aviacijos vadybą. 1,5 metų studijose aviacijos išsilavinimą turintys asmenys galės įgyti vadybinių žinių ir pasirengti platesnio masto karjerai.
„Labai svarbu, kad išsilavinimo aviacijoje siekiantys studentai matytų karjeros perspektyvą Lietuvoje – aviacijos verslas mūsų šalyje šiuo metu dar tik auga. Skirdami paramą Antano Gustaičio aviacijos institutui siekiame, jog perspektyvas jaunieji aviatoriai matytų jau studijų metais ir iš arčiau susipažintų su praktine aviacijos verslo puse. Tikimės, kad šis bendradarbiavimas peraugs į naujas idėjas bei realius darbus, auginančius Lietuvos aviacijos verslą“, – teigė įmonės „Small Planet Airlines“ direktorius Vytautas Kaikaris.
V. Kaikaris taip pat pažymėjo, jog ir pačioje „Small Planet Airlines“ aviacijos specialistų poreikis kasmet sparčiai didėja dėl įmonės augimo. Atostogų skrydžių kompanija šiemet planuoja orlaivių parką padidinti iki 18 lėktuvų ir priimti į darbą Vilniuje, Varšuvoje, Londone, Veronoje ir kitose bazėse 81 pilotą, 222 palydovus ir 37 administracijos darbuotojus.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/investuos-i-jaunuju-vgtu-aviatoriu-rengima-54766.html