Korupcija kelia grėsmę Indijos ekonomikos plėtrai

Plačiai paplitusi korupcija Indijai padaro milijardus dolerių nuostolių ir kelia grėsmę tolimesniam šalies augimui, rodo tyrimo rezultatai, kuriuos pristato BBC.

Konsultacinės įmonės KMPG ataskaitoje teigiama, kad problema tapo tokia opi, jog užsienio investuotojai net vengia pradėti verslą Indijoje. Ataskaita buvo sudaryta apklausus 100 įtakingiausių vietos ir užsienio verslininkų.

Šio tyrimo duomenys paskelbti tuo metu, kai Indijos ministras pirmininkas Manmohanas Singhas stengiasi sugriežtinti kovą su korupcija.

Kovo pradžioje Indijos kovos su korupcija agentūros vadovas buvo priverstas atsistatydinti dėl jam pačiam pateiktų kaltinimų korupcija. Per pastarąjį pusmetį Indiją sukrėtė keletas stambių korupcijos skandalų, įskaitant Valstybių sandraugos žaidynių skandalą ir kaltinimus, kad karo našlėms skirti namai buvo išdalinti valstybės tarnautojams.

"Indija susiduria su naujo masto iššūkiu. Jau nebekalbame apie menkus kyšius, tačiau apie multimilijoninius sandėrius, kurių neteisingas įgyvendinimas gali turėti labai rimtų pasekmių", - teigiama ataskaitoje.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/korupcija-kelia-gresme-indijos-ekonomikos-pletrai-5653.html