Kur Lietuvoje daugiausiai pašalpininkų?

Viešojoje erdvėje vis pasigirsta siūlymų mažinti nedarbo išmokas ar visai nemokėti jų tiems, kurie piktnaudžiauja alkoholiu. Dalis gyventojų mano, kad pašalpų gavėjai piktnaudžiauja situacija ir neieško darbo, tačiau ne visi pašalpų gavėjai yra būtent tokie.

Bedarbio pašalpas gavusių žmonių balandžio mėnesį buvo 47, 6 tūkstančiai, o joms išmokėti skirta 6.6 milijonai eurų.

„Sodros“ duomenimis, praėjusiais metais didžiausias socialinės pašalpos gavėjų skaičius tūkstančiui gyventojų buvo Kalvarijos, Lazdijų rajono, Ignalinos rajono savivaldybėse. Žemiausias pašalpos gavėjų skaičius tenkantis gyventojams buvo Neringos, Vilniaus miesto, Klaipėdos miesto savivaldybėse.

Ekonomistas Nerijus Mačiulis mano, kad pašalpos nėra pagrindinė priežastis dėl ko žmonės nedirbą, o tiesiog žinių ir gebėjimų trūkumas.

„Pagrindinė priežastis yra ta, kad bedarbiai neturi tam tikrų gebėjimų, kurių reikia darbdaviams. Darbo vietos reikalauja tam tikrų kompetencijų, kurių bedarbiai neturi. Čia yra problema. Minimalus atlyginimas ir pašalpos yra niuansai, kurie kažkam gal turi įtakos, bet tai nėra bendra šalies problema“, - sako ekonomistas.

N. Mačiulis tikina, kad natūralus nedarbo lygis skiriasi valstybėse ir kai kuriose labai žemas. Šiuo metu Lietuvoje turime natūralų nedarbo lygį, kurio žemiau nukristi yra sudėtinga. Būtent dėl to, kad tarp bedarbių nėra tokių, kurie norėtų ir galėtų įsidarbinti.

„Ilgai matome situaciją, kuomet darbo skaičius didėja, o bedarbių mažėja, bet jau išryškėja situacija, kad dėl darbuotojų trūkumo ir didėjančios derybinės galios daro užmokestis auga sparčiau nei produktyvumas“, - teigia jis.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/kur-lietuvoje-daugiausiai-pasalpininku-56687.html