Efektyvaus vadovo bruožai pagal ,,Google”

Interneto giganto ,,Google” žmogiškųjų išteklių skyrius išleido 8 savybių sąrašą, kurias privalo turėti geras vadovas. Šiuo sąrašu ,,Google” naudojasi nevykusius vadovus paverčiant patenkinamais, rašo ,,Business Insider”

Jis išmokė programavimo kalbose paskendusius ,,Google” darbuotojus vadovavimo pagrindų. Pateikiame šį, plačiai pritaikomą ir kitose bendrovėse, sąrašą.

(Savybės išrikiuotos pagal svarbą – nuo svarbiausių iki ne tokių svarbių.)

Aštuoni efektyvaus vadovo bruožai:

1. Būkite geras treneris. Ateikite tikslius, konstruktyvius atsiliepimus savo darbuotojams, subalansuokite negatyvią ir pozityvią informaciją. Reguliariai kalbėkite su darbuotojais ,,akis į akį”, pristatykite problemų sprendimus pagal darbuotojų įgūdžius.

2. Padėkite savo komandai, o ne kontroliuokite. Suteikite laisvės savo pavaldiniams, bet palikite jiems galimybę konsultuotis. Suskaidykite užduotis, kad galėtumėte išspręsti dideles problemas.

3. Džiaukitės darbuotojo sėkme ir nuveiktais darbais. Žiūrėkite į savo darbuotojus kaip į žmones, turinčius išorinį gyvenimą. Padarykite, kadnaujokai darbe jaustūsi laukiami, padėkite išvengti pereinamojo periodo.

4. Būkite produktyvus ir orientuotas į rezultatus. Susitelkite į tai, ką nori pasiekti jūsų komanda ir kaip prie to gali prisidėti kiekvienas pavaldinys.Padėkite komandai sudėlioti veiklos prioritetus, naudokitės padėtime, kad panaikintumėte kliūti šiems prioritetams.

5. Daug bendraukite ir įsiklausykite į savo komandą. Bendraukite dviem keliais – kalbėkite ir klausykitės. Renkite susirinkimus ir pabrėžkite komandos tikslus. Skatinkite atvirą dialogą, išklausykite pavaldinius.

6. Padėkite savo pavaldiniams siekti karjeros.

7. Turėkite aiškią komandos viziją ir veiklos strategiją. Pasistenkite sukoncentruoti visą pavaldinių dėmesį ties šia strategija ir įtraukite juos į tikslų nustatymo procesą.

8. Turėkite pagrindinių techninių žinių, kad galėtumėte patarti savo komandos nariams. Atsiraitokite rankoves ir padėkite komandai, kai reikia. Supraskite jūsų darbo specifiką ir iššūkius.
 

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/efektyvaus-vadovo-bruozai-pagal-google-5818.html