„Vilniaus vandenys" neatsisako planų 50 proc. didinti vandens kainą

„Vilniaus vandenys" neatsisako planų 50 proc. didinti šalto vandens kainą Vilniaus mieste. Tuo atveju, jeigu Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) neleis padidinti vandens kainos, "Vilniaus vandenų" vadovai įspėja, jog atsisakys įgyvendinti svarbius vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo projektų.

"Taip, tie paskaičiavimai buvo atiduoti Kainų komisijai kovo mėnesį. Dar kartą pasikartosiu, skaičiavimų pagrindas buvo Vilniaus savivaldybės tarybos patvirtinti įmonės investiciniai planai keliems metams į priekį. Tai čia ir buvo pagrindas apie vandens kainos tiekimo paslaugos didinimą. Jeigu bus priimtas kitas sprendimas, 20 proc. ar daugiau (didinti šalto vandens kainą.- ELTA), tada reiks peržiūrėti visus investicinius projektus ir kiekvienos savivaldybės - Švenčionių, Šalčininkų, Vilniaus ir jo rajono - taryba vėl iš naujo turės tvirtinti įmonės investicinius planus", - penktadienį per spaudos konferenciją kalbėjo įmonės vadovas Valentinas Miltienis.

Paprašytas patikslinti, kokių projektų būtų galima atsisakyti arba jų įgyvendinimą atidėti, "Vilniaus vandenų" vadovas nedetalizavo. Jis taip pat neatsakė, nuo kada galėtų brangti vanduo.

"Jeigu didiname 20 proc., tai gal tada įgyvendinti ne 20 kažkokių investicinių projektų, gal paliekame 10, o tų kitų 10 atsisakome", - kalbėjo V. Miltienis.

Pagrindiniai "Vilniaus vandenų" investiciniai projektai - Tarandės, Balsių, Grigiškių, Salininkų, Pavilnių, Kairėnų-Galgių, Santariškių ir Visorių gatvės vandentiekiai. Iš viso įmonė iki 2014 metų planuoja 246 mln. litų investicijų.

Pasak "Vilniaus vandenų", vandens kainą didinti mieste norima ir todėl, kad geriamojo vandens kaina sostinėje pati mažiausia Lietuvoje, ir ji nesikeičia jau beveik dešimtmetį, o vandens savikainai įtaką darantys veiksniai išaugo kardinaliai.

Bendrovės duomenimis, vidutinis elektros tarifas padidėjo nuo 16 iki 31 cento, dvigubai išaugo šiluminės energijos kaina, dujos šildymui pabrango 2, 4 karto, benzinas - 1,4 karto. Uždarius Kariotiškių sąvartyną, dumblo tvarkymo sąnaudos išaugo 4 kartus. Be to, dėl Šalčininkų ir Švenčionių vandens savikainos, kuri yra apie 12 litų, bendrovė kiekvienais metais patiria apie 5 mln. litų nuostolių. Per metus "Vilniaus vandenų" administravimo išlaidos siekia 40 mln. litų.

Primename, kad Viešųjų pirkimų tarnyba kartu su Ūkio ministerija sako nustatanti vis daugiau pažeidimų atliekant viešuosius pirkimus "Vilniaus vandenyse" ir dėl to prašo VKEKK neleisti branginti vandens vilniečiams. Komisija teigia lauksianti tikslių skaičiavimų, kiek pinigų galėjo būti iššvaistyta, tačiau jau dabar prasitaria neleisianti, kad vanduo brangtų daugiau nei 20 proc.

Kainų komisija yra pareiškusi, kad nebus leidžiama vandens kainos kelti tiek, kiek nori "Vilniaus vandenys".

"50 proc. tikrai ne, 20 proc. tikrai ne, o kiek nuo 0 iki 20 proc., spręs komisija. Bet mums labai svarbus dokumentas, informacija iš Viešųjų pirkimų tarnybos, jeigu mes ją tokią gautume", - teigė VKEKK vadovė Diana Korsakaitė.
 

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/vilniaus-vandenys-neatsisako-planu-50-proc-didinti-vandens-kaina-610.html