Naujasis Konkurencijos tarybos vadovas skatins verslą

Naujasis Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas per pasitikėjimo didinimą skatins verslo subjektus prisipažinti apie kartelius.

„Konkurencijos taryba sieks būti atviresnė verslui, įgauti verslo pasitikėjimą, nes ypač kartelių srityje, o karteliai daro didžiausią žalą vartotojams, išaiškinamumo sėkmė didele, jei ne didžiausia dalimi, priklauso nuo to, ar patys kartelių dalyviai ateina ir prisipažįsta. Tai yra įrodyta pasaulinės praktikos, taip stengsis elgtis ir Konkurencijos taryba. Žinoma, tam reikės įgauti ir verslo, verslo konsultantų pasitikėjimą, nes be pasitikėjimo niekas neateis ir neprisipažins“, - sakė Š. Keserauskas pirmadienį po susitikimo su Prezidente Dalia Grybauskaite.

Jau ir dabar apie kartelį prisipažinę ir apie kitus kartelio dalyvius pranešę verslininkai gali būti atleisti nuo bausmės. Ką žada naujasis Konkurencijos tarybos vadovas tai - geresnį procedūrinį reguliavimą ir aiškinimą, bei kalbėjimąsi su verslininkais.

„Didelė dalis skatinimo bus per kalbėjimą, susitikimus, aiškinimą, taip pat nemaža dalis bus per geresnį procedūrinį reguliavimą, kad ūkio subjektai, jų advokatai pasižiūrėję į procedūras galėtų pasakyti - taip, procedūros garantuoja mums prognozuojamą procesą ir prisipažindami mes nerizikuojame, kad mums bus blogiau“, - sakė Š. Keserauskas.

Konkurencijos tarybos pirmininkas pripažįsta, kad jo keliami tikslai nėra lengvai pasiekiami, ypač mažoje valstybėje.

„Yra dalykų, kurie yra sunkiai kontroliuojami ypač mažoje valstybėje, kur yra nedidelė verslo bendruomenė, visi visus pažįsta, todėl jeigu karteliai ir egzistuoja, tai paskatų prisipažinti mažoje valstybėje yra mažiau, kadangi dažnai tenka skųsti žmones, kurie yra tavo kaimynai, draugai, jūsų vaikai eina į tą pačią mokyklą ir pan.“, - sakė Š. Keserauskas.

Naujasis Konkurencijos tarybos vadovas aiškina, kad kova su karteliais yra sudėtingas uždavinys ne tik Lietuvai, bet ir daug didesnius resursus turinčių valstybių tarnyboms.

„Lietuvoje tokia praktika yra dar labai reta, karteliai pagal apibrėžimą yra slapti, todėl juos išsiaiškinti ne tik Konkurencijos tarybai, bet ir tokioms institucijoms kaip Europos Komisija ar Teisingumo departamentas Jungtinėse Valstijose, Sąžiningos prekybos biuras Jungtinėje Karalystėje yra sunku. Juo labiau Konkurencijos tarybai, kurios resursai ir piniginiai, ir žmogiškieji yra labai nedideli“, - sakė Š. Keserauskas.

Š. Keserauskas į Konkurencijos tarybos pirmininko pareigas paskirtas šešerių metų kadencijai. Konkurencijos tarybos vadovą skiria Prezidentas Premjero teikimu.

Š. Keserauskas yra teisininkas, išsilavinimą įgijęs Vilniaus universitete ir Londono universiteto Karaliaus koledže. Jis pastaruoju metu dirbo vyresniuoju teisės patarėju Jungtinės Karalystės Sąžiningos prekybos tarnyboje (Office of Fair Trading - angl.), o anksčiau, dirbdamas advokatu, atstovavo konkurencijos teisės bylose.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/naujasis-konkurencijos-tarybos-vadovas-skatins-versla-6363.html