Pirmąjį ketvirtį „Omnitel“ uždirbo mažiau

 Pirmąjį 2011 metų ketvirtį telekomunikacijų bendrovė „Omnitel“ uždirbo 130,6 mln. – 5 proc. mažiau nei tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, kai „Omnitel“ pajamos buvo 137,6 mln. litų.

Beveik dvigubai augo „Omnitel“ pajamos iš įrangos, ypač išmaniųjų telefonų, pardavimo, ir beveik ketvirtadaliu daugiau „Omnitel“ uždirbo iš mobiliojo interneto naudojimo išmaniuosiuose telefonuose. 2011 metų pirmąjį ketvirtį įvyko ir esminis vartotojų migracijos lūžis – tris mėnesius iš eilės daugiau vartotojų atėjo į „Omnitel“ naudojantis numerio perkėlimo paslauga nei išėjo iš „Omnitel“ į kitus tinklus.

„Į „Omnitel“ pradeda grįžti vartotojai, kurie išėjo iš mūsų prieš dvejus metu, - sakė „Omnitel“ prezidentas Antanas Zabulis. – Per dvejus metus, kol baigėsi terminuotos sutartys su kitais operatoriais, grįžtantys klientai sakosi įvertinę, kad kainų skirtumo tarp operatorių nėra, tačiau „Omnitel“ išsiskiria tinklo ir klientų aptarnavimo kokybe“.

2011 m. pirmojo ketvirčio pabaigoje „Omnitel“ turėjo daugiau kaip 2 mln. vartotojų, kurie per pirmąjį 2011 metų ketvirtį „Omnitel“ vartotojai išmaniaisiais telefonais perdavė 2,4 karto daugiau duomenų nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Tai leido 24 proc. padidinti pajamas iš mobiliojo interneto vartojimo telefone. Tuo tarpu bendrą pajamų mažėjimą 2011 metų pirmąjį ketvirtį labiausiai nulėmė sumažėjusios „Omnitel“ paslaugų kainos, ypač reguliaraus mokėjimo vartotojams, bei dar sumažinti skambučio užbaigimo mokesčiai šalies viduje.

2011 metų pirmąjį ketvirtį „Omnitel“ pasiekė 27,8 proc. EBITDA (pelno, neatskaičiavus palūkanų, pelno mokesčio, nusidėvėjimo ir amortizacijos) maržą. EBITDA maržai didžiausią įtaką turėjo „Omnitel“ investicijos į vartotojams ypač palankius išmaniųjų telefonų pasiūlymus.

2011 metų pirmąjį ketvirtį „Omnitel“ investicijos sudarė 16,3 mln. Lt – daugiausia buvo investuota į tolesnę 3G mobiliojo interneto tinklo plėtrą. Per 2011 m. pirmąjį ketvirtį „Omnitel“ 3G ryšys buvo išplėstas į dar daugiau kaip 50 vietovių – ketvirčio pabaigoje 3G tinklas aprėpė 326 miestus, miestelius ir gyvenvietes.

UAB „Omnitel“ yra daugiausia paslaugų vartotojų turinti mobiliojo ryšio bendrovė Baltijos šalyse, „TeliaSonera“ grupės narė. Bendrovė teikia platų spektrą patikimų ir kokybiškų telekomunikacijų paslaugų, skirtų perduoti balsą, duomenis, vaizdus, naujausią informaciją, pramogas ir finansines operacijas. „Omnitel" ryšio kokybę ir spartų plačiajuostį mobilųjį internetą užtikrina plačiausias Lietuvoje „Omnitel“ 3G tinklas. 2010 metų gegužės mėnesį „Omnitel” pirmoji Lietuvoje pradėjo 4G ryšio bandymus ir pasiekė iki 100 Mbps duomenų perdavimo spartą. Nuo pirmųjų veiklos dienų „Omnitel“ aktyviai prisideda prie šalies technologinės raidos bei socialinės pažangos.
 

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/pirmaji-ketvirti-omnitel-uzdirbo-maziau-6916.html