„Sberbank“ skverbiasi į Vakarus

Rusijos „Sberbank“ prezidento Hermano Grefo žadėta banko ekspansija į užsienį gali prasidėti jau netrukus. „Vedomosti“ rašo, kad bankas ruošiasi pirkti tarptautinį austrų banko „Volksbank“ padalinį, veiklą vykdantį devyniose Europos šalyse.

„Studijuojame visas galimybes, pirmiausia – Vakarų Europos šalyse“, – dar vasario pradžioje kalbėjo H.Grefas. Tačiau tuo metu jis negalėjo pasakyti, kada bus priimtas sprendimas dėl finansinių aktyvų įsigijimo užsienyje: „Esame nuolatinio ieškojimo ir konsultacijų proceso eigoje.“

Derasi su austrais

Sprendimas dėl pirmojo pirkimo gali būti priimtas artimiausiu metu, „Vedomosti“ pasakojo šaltiniai iš „Sberbank“. Bankas šiuo metu derasi dėl tarptautinio Austrijos grupės „Oesterreichische Volksbanken“ padalinio „Volksbank Int“ pirkimo. „Sberbank“ yra pagrindinis pretendentas, ketinantis įsigyti šį aktyvą, ir derybos jau pasiekė galutinę stadiją.

„Sberbank“ planuoja įsigyti 51 proc. „Volksbank Int“ ir jį domina visi padaliniai, išskyrus Rumunijos. Be pastarosios šalies, „Volksbank Int“ dirba Slovakijoje, Čekijoje, Vengrijoje, Slovėnijoje, Kroatijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Serbijoje ir Ukrainoje (iš viso – 573 biurai). Padalinio aktyvai sudaro 13,7 mlrd. eurų.

„Sberbank“ atstovai visada teigė, kad juos domina 10 proc. akcijų arba bent jau kontrolinio paketo įsigijimas. Dėl šios priežasties pernai atsisakyta 20 proc. Turkijos „Garanti Bank“ akcijų pirkimo.

H. Grefas teigia, kad banką domina Azija, Vakarų Europa ir Turkija.

„Volksbank“ atvers naujus kelius

51 proc. „Volksbank Int“ akcijų įsigijimas taptų pirmuoju „Sberbank“ žingsniu siekiant tikslo – įsigyti visas 100 proc

Likusieji 49 proc. akcijų priklauso vokiečių „DZ Bank“ ir prancūzų „Banques Populaires“ – kiekvienas jų turi po 24,5 proc. „Reuters“ skelbia, kad pardavėjas įkainojo aktyvus daugiau nei 1,8 mlrd. eurų, o pirkėjai neplanuoja mokėti daugiau nei 1,2 mlrd. Laikraščio „Der Standart“ duomenimis, „Volksbank Int“ taip pat domisi kinai, tačiau jie nenusiteikę mokėti daugiau nei 1,25 mlrd. eurų.

„Volksbank Int“ vedė derybas ir su kitu Rusijos valstybiniu banku, tačiau pasiūlymai jo nesudomino, pasakojo vienas iš derybų dalyvių.
„BTB Bank“ atstovas šių teiginių nepatvirtino: „BTB Bank“ pasiūlymų iš „Osterreichische Volksbanken AG“ dėl „Volksbank“ pirkimo nėra gavęs.“ Ar šiuo klausimu vyko konsultacijos, jis komentuoti atsisakė.

Šiuo metu „Sberbank“ turi didžiulį pranašumą Nepriklausomų Valstybių Sandraugos (NVS) rinkose, tačiau jo strategijoje numatyta gauti vos iki 10 proc. pelno iš Vakarų Europos rinkų, primena vyriausiasis „Uralsib“ analitikas Leonidas Slipčenka. Jis pabrėžia, kad „Volksbank“ turi padalinių visoje Vakarų Europoje ir įsigijęs jį „Sberbank“ gali išeiti į šią rinką įkandama kaina.


Faktai: apie „Sberbank“

Tai didžiausias Rytų Europos bankas

Pagrindinis akcininkas – Rusijos bankas (57,6 proc.).

Kapitalizacija — 2,3 trl. rublių (200 mlrd. litų)

Aktyvai — 8,6 trl. rublių (700 mlrd. litų)

Kapitalas – 987,2 mlrd. rublių (84 mlrd. litų)

Pelnas – 181,6 mlrd. rublių (15,5 mlrd. litų)

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/sberbank-skverbiasi-i-vakarus-6950.html