Šiaulių savivaldybėje – kėdžių tuštėjimo metas

Po atlyginimų apkarpymų sunkmetyje tarnautojų algos vėl didėja, nepaisant premjero pažadų nedidinti atlyginimų viešajame sektoriuje. Tačiau panašu, jog darbas Šiaulių savivaldybėje nebėra toks geidžiamas, koks buvo seniau. Šiuo metu – net dvi laisvos kėdės, kurias jų savininkai be gailesčio paliko.

Išėjo į pensiją

Vakar su kolegomis atsisveikino Savivaldybės Finansų skyriaus vedėja Kazimiera Daujotienė, neoficialiai vadinta Savivaldybės finansų ministre. Ilgiausiai Savivaldybėje – beveik keturiasdešimt metų dirbusi ir du dešimtmečius skyriui vadovavusi finansininkė išėjo į pensiją.

Savivaldybės administracijos direktorius Vladas Damulevičius teigia, kad tarnautoja nusprendė iš darbo išeiti pati, neverčiama.

„Sakė, kad jaunystėje apsisprendusi, jog sulaukusi pensijos nedirbs“, - teigė V. Damulevičius.

Vis dėlto ir būdama pensijoje K. Daujotienė dirbo vienerius metus.

Pamainos ieškos Savivaldybėje

V. Damulevičius neslepia, kad Finansų skyrius – vienas iš svarbiausių Savivaldybėje. Vedėjai buvo patikima pavaduoti ir patį administracijos vadovą.

Savivaldybės administracijos direktorius netiesiogiai patvirtino, kad dėl to į politines kandidatūras dairomasi nebus, bus ieškoma tarp skyriaus darbuotojų. Anot direktoriaus, kažkas palips karjeros laipteliu. Kitaip tariant, konkursas į skyriaus vedėjo postą nebus skelbiamas.

Nors K. Daujotienei priekaištų neturėta, pernai buvo kilęs skandalas, kai vykdydama administracijos direktoriaus paliepimą Finansų skyriaus vedėja pakeitė Tarybos sprendimo projektą ir apie tai neįspėjo politikų. Dėl to, teko skubiai atšaukinėti sprendimą, kad kelių švietimo įstaigų darbuotojai metų pabaigoje gautų atlyginimus.

Plinta žodiniai nurodymai

Būtent dėl žodinių paliepimų, kuriuos vykdant Savivaldybės administracijos darbuotojams gresia net baudžiamoji atsakomybė, pastaruoju metu vis dažniau skundžiasi tarnautojai. Būtent dėl to, kad neįvykdė žodinio paliepimo telefonu, ant plauko pakibo Ekonomikos skyriaus vedėjo Stanislovo Gurėjevo karjera. Tarnautojas padarė ir dar vieną klaidą, dėl kurios užsitraukė politinių vadovų rūstybę – informavo Tarybos narius, kad pagal galiojančius teisės aktus negalima nuo mokesčių atleisti „Medžiotojų užeigos“ priestatą statančių bendrovių. Bendrovės vis tiek buvo atleistos nuo mokesčių, o S. Gurėjevui pasiūlyta parašyti prašymą atleisti iš darbo.

Atsisakė direktoriaus posto

Po rinkimų į Šiaulių miesto tarybą Savivaldybės Socialinių paslaugų centro direktoriaus posto netikėtai atsisakė Algimantas Beinoravičius. Jis su socialdemokratų sąrašu pateko į miesto Tarybą. Kadangi reikėjo apsispręsti – atsisakyti mandato ar turimo posto, politikas pasirinko pirmąjį variantą.

Šiuo metu vyksta konkursas dėl Socialinių paslaugų centro direktoriaus kėdės.

Atlyginimai didėja

Nors premjeras Andrius Kubilius šią savaitę viešai pareiškė, kad atlyginimai viešajame sektoriuje didinami nebus, Šiaulių savivaldybėje algos didėja. Tiesa, kol kas nežymiai. Pavyzdžiui, lyginant statistinį skyriaus vedėjo atlyginimą (į rankas) matyti, kad pirmąjį šių metų ketvirtį uždirbta 628 litais mažiau nei 2009-aisiais. Tai yra, vedėjas į rankas gavo 4581 litą. Beveik šimtu litų daugiau nei pernai.

Beveik dvidešimčia litų – iki 4047 litų ūgtelėjo skyrių vedėjų pavaduotojų algos. Vyriausiųjų specialistų, valytojų algos susitraukė, o vyresniųjų specialistų, seniūnų, archyvaro ir net vairuotojų atlyginimai padidėjo. Šiauliuose vyriausiasis specialistas uždirba 2784 litus, vyresnysis specialistas 2249 litus, seniūnas – 3232 litus, valytoja – 700 litų, vairuotojas 2000 litų, o eilinis specialistas 1472 litus.

Politinių vadovų atlyginimai

• Meras – 5223 Lt
• Mero pavaduotojas – 4333 Lt
• Administracijos direktorius – 5679 Lt
• Administracijos direktoriaus pavaduotojas – 4913 Lt
• Tarybos sekretorius – 4100 Lt
• Mero patarėjas – 3906 Lt

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/siauliu-savivaldybeje-kedziu-tustejimo-metas-8602.html