Visi komentarai
to Che che, 2012-04-20 22:08

siūlyčiau dar kartą pasigilinti į teoriją, nes žinios neišbaigtos arba pasenusios. Cituojam: Fotoaparatai skirstomi į klases: skaitmeniniai – tai fotoaparatai, kuriame atvaizdas gaunamas naudojant elektroninę matricą; plokšteliniai – naudojantys lakštines plėveles ar stiklo plokšteles (didelio formato negatyvams gauti); juostiniai - naudojantys suvyniotą šviesai jautrią juostą. Juostiniai būna: siaurajuosčiai 35 mm pločio fot. filmas, plačiajuosčiai 60 mm, miniatiūriniai 16 mm rečiau, 9,5 mm; diskiniai – disko formos fot. medžiaga. Juostiniai dar skirstomi į kompaktinius, veidrodinius, tolimatinius ir bei specialios paskirties: Kompaktiniai (muilinės) – nebrangūs paprasti aparatai, skirti neišrankiems fotomėgėjams. Jie labai įvairūs – nuo paprasčiausių, leidžiančių gauti geras nuotraukas tik stiprioje šviesoje ir valdomų ranka, iki motorizuotų su automatiniu fokusavimu bei elektronine blykste. Veidrodiniai - būna dviejų arba vieno objektyvo. Fotografuojant matiniame stikle matomas vaizdas, formuojamas objektyvo, toks, koks koks jis bus nuotraukoje. Tolimatiniai (angl. rangefinder) – negausi profesionalams skirtų fotoaparatų grupė, kur objektyvo formuojamas vaizdas tiesiogiai nematomas: matyti tik jo imitacija vaizdo ieškiklyje. Ryškumas nustatomas, suvedant į vieną dvigubus vaizdo kontūrus. Atstumo matikliniai aparati yra daug lengvesni ir veikia tyliau nei veidrodiniai. Specialios paskirties fotoaparatai – tai reprodukciniai, panoraminiai, aviafotoaparatai ir pan.

Anonimas, 2012-04-02 16:19

Po che che komentaro nutariau pasigilinti - pasirodo šitas modelis yra apskritai naujos fotoaparatų klasės pavyzdys. Iki šiol turėjom kategorijas: Analoginis (juostelė), Skaitmeninis (kortelė) - kurių abi dar skirstomos į muilines (vientisas, plokščias korpusas) ir veidrodinius (rimta kaladė, keičiamais objektyvais). Šiuolaikiniai skaitmeniniai-veidrodiniai (dSLR) tikrai turi viduj veidrodį (kurio apsivertimas ir daro tą specifinį *spragt* garsą). Šita Sony yra tarsi hibridas (MILC) tarp kompaktinio ir veidrodinio - keičiami objektyvai ir sensorius kaip dSLR'o, bet dydis kaip muilinės, nes viduj nebėr to veidrodžio mechanizmo.

Dilega, 2012-04-02 09:32

Nera ko stebetis, tai juk reklama, tiems kurie neismano apie tokius dalykus :)

Che che, 2012-04-01 21:45

Sorry, fotikas gal ir neblogas, bet jau straipsnio pretenziskumas i diletantiskumas - isskirtinis. Akivaizdu, kad autore apie fotikus neka teismano. Sugebejo suskaiciuoti visus imanomus priedus i kaina, bet kas galetu paneigti galimybe, kad gavusi 400 Lt vertes muiline, padarytu ne ka besiskirianciu nuotrauku. :) Nors tai nera priezastis, bet isskirtinis autores perliukas "Skaitmeninis ar veidrodinis" tiesiogiai atspindi autores supratima apie fotoaparatus. Jei i fotika dedi ne juostele (ar bent zinote, kas tai yra?), o kortele, tai jau zenklas, kad fotikas greiciausiai skaitmeninis, o ne analoginis. Anksciau veidrodiniai fotikai nuo kompaktiniu (muiliniu) skirdavosi ne tik nuotrauku kokybe, bet ir konstrukciniais ypatumais: turedavo veidrodi ir keiciamo objektyvo galimybe. Negaliu tvirtinti, ar siuolaikiniai veidrodinukai privalo tureti veidrodi, bet keiciami objektyvai vis dar islike. Jei sis saunuolis gali keisti objektyvus - jis jau nebera kompaktinis. O jei kokybe neprilygsta veidrodiniams - tai ka su juo daryti?

Jūsų komentaras

Vardas*

El. paštas (nerodomas)

Komentaras*