Visi komentarai
shiv, 2011-12-15 11:32

Autorius straipsnio tikras Lietuvos Magistras (mokslo laipsnis) ir dar Ekonomikoje.... Kur autoriaus protas buvo patarti savo tevams nelaipyti visu santaupu viename banke kuris dar: lietuvos/rusijos kapitalo (zinom kad LT ir RU darbo etika labai panasi). Kokio velnio bedarbiui broliukui nuosavas butas uz milijona? Ne paprasciau naudoti palukanu pinigus nuomai normalaus 2kamb buto? Juk jis bedarbis, saves islaikyt negali, tai kokio velnio imti paskolas ir smaugtis save? Mokesciai automobiliams ir t.t. cia gal dalis tiesos yra, taciau visais kitais poziuriais tinka posakis: durniu ir baznycioj musa. Is palukanu / vertybiniu popieru dengiama milijonine paskola? Cia kiek milijonu indeliu turetu but? Jei sugebejot surinkt tokias sumas taip nemokedami elgtis su pinigais matyt esat ju neverti, dabar turesit pamoka gyvenimui.

Da-na***, 2011-12-12 22:31

Kilo kelios mintys :P Visada maniau, kad prabanga matuojama pinigais. T.y. prabangūs daiktai yra brangūs. Rankų darbo mobiliakai, aukso luitai, reti kolekciniai automobiliai, paveikslai.. O dabar kas gaunasi - prabanga automobiliuose matuojama Arklių galiomis, jachtų prabanga - metrais, o oro balionų kilogramais. O, atsiprašau, šikinykas su gonkais už 200 000, arba gyvenamojo namo renovacija už 5 mln. ir tuo tarpu NUOMOJAMAS butas už 10 000, krosnies kokliai po 700 lt/vnt, Seimo salės statyba už 40 mln, herbas už 500 000..... TAI NE PRABANGA?!

Valius, 2011-12-12 15:41

Daug klausimų kyla. Tas tiesa. Apmokestinti paprasta, kaip matom iš paskutinių dienių įvykių. Bet ar tikslinga? Paanalizuokim tą patį nekilnojamąjį turtą: žmogus turi butą, kuris jam neatneša pelno - tik nuostolius, nes jame nevykdoma jokia komercinė veikla. Plius išmokama paskola. Pakartosiu - būstas naudojamas gyvenimui. Jei į šį klausimą žiūrėti su nuostata, kad žmogui turi užtekti tam tikro ploto kiekio, tai taip ir nustatykim: 1 galva = 15m2 ir baigta. Kas virš apmokestinkim. Neatsižvelgdami į turto vertę. Kita nuostata - buto vertė. Šiais laikais, kai nt kainos sukilusios ir kiekviena pašiūrė ar sandėlis vertinami pagal rinkos kainą, o ji yra gerokai užaukštinta, galim stebėti reiškinį, kai 3 šeimos (tėvai 2, vaikai 2 ir jų antros pusės bei vaikai, viso, tarkim, iki 10 žmonių) gyvena "prabangiai" susigrūdę 6 kambarių bute griūvančiame senamiestyje, kuriame, likimo ir valdžios valia, būstas pripažintas brangiausiu ir įkainotas 1,5 mln. Kurį variantą pasirinktumėte? Prabanga tapo norėti gerovės, nomalaus gyvenimo sau ir artimiesiems. Stringame ties galimybe užsidirbti, ir balansuojame ant ribos išgyventi. Ne, tebūnie, išgyvensim, pergyvensim visas šitas reformas ir reformatorius. Tik, gaila, ne visi.

analitikas, 2011-12-12 08:09

duok Dieve, Lietuvėlėje daugiau tokių viduriniosios klasės atstovų, kurie važinėja su automobiliais >200ag, turi naujus butus ir skundžiasi, kaip blogai gyvena...nuskriaustųjų tauta....

Bobute is charito, 2011-12-12 02:10

Gerb, broliel Remigijau Simasiau. Didžiai sujaudino mani ūųsų bėdos. Ateikite kasdien prie Bernardinų bažnyčios, gausit po samtį sriubos. O tėveliams ir bedarbiui broliui dar ir juodos duonos pridėsiu. Garbė viešpačiui, amen.

Balandis 2, 2011-12-12 02:07

Tiesa, esu spekuliantas ir turiu keliasdešimt sklypų (keli šimtai hektarų ir kelios(iolika) ežerų pakrančių). Tačiau niekur nedirbu, o pinigų kartais atsitiktinai duoda gerieji žmonės nusipirkti Lietuvos žemei. Supirkinėju žemę, nes esu Lietuvos patriotas.Tai iš ko gi aš mokėsiu mokesčius. Ką, gal ėsti žolę savo sklypuose? Ačiū jums, liberalai, kad dar neverčiate parduoti jų, nes nėra mokesčių. Beje, jau klabėjau su keliais liberalais ir ruošiamas naujas projektąs!.Pagaliau! Apmokestinti senus ir gigius automobilius, nes jie teršia orą. Be to, pensininkus ir dirbančius reikia priversti sėsti ant dviračių. Atlaisvinkite gatves jaguarams, runkeliai ! Taip pat, įvesime nekiln. turto mokestį butams iki 499 tukst. litų vertės. Progresiniu principu - kuo pigesnis ir prastesnis būstas - tuo daugiau mokėti į biudžetą. Tada vietoje atsilaisvinusių chruščiovkių galėsime pastatyti kazino ar kitus visuomeninės paskirties pastatus. Pvz,, kelias privačias turtuolių pilaites, tinkamai reprezentuojančias Vilnaus veidą. Ačiū dar kartą jums - laisvosios rinkos šaukliai ir nepailstami gynėjai!

Balandis, 2011-12-12 01:52

Vargsas bedarbis brolis, gyvenantis brangiame bute. Vargšai tėvai pensininkai, irgi gyvenantys brangiame bute, bei, tiesa, turintys dar ir namą. Sunku jiems mokesčius mokėti. Čia jau, anot autoriaus gaunasi, kad ne vidurinė klasė, o bomžų.

Balandis, 2011-12-12 01:52

Vargsas bedarbis brolis, gyvenantis brangiame bute. Vargšai tėvai pensininkai, irgi gyvenantys brangiame bute, bei, tiesa, turintys dar ir namą. Sunku jiems mokesčius mokėti. Čia jau, anot autoriaus gaunasi, kad ne vidurinė klasė, o bomžų.

labas, 2011-12-12 00:52

nieko konkretaus nepasiulyta...ir tik is dalies, neobjektyviai isnagrineta...

Gedas, 2011-12-11 17:27

Idomus bedarbis brolis gyvenantis milijono vertame buste, labai idomu, uz kokius pinigus tas bustas islaikomas? Pagal istatymo konsepcija, mokestis uz nt - tik uz ta dali, kuri virsija milijona, ir tai, tik procentas

Jūsų komentaras

Vardas*

El. paštas (nerodomas)

Komentaras*