Visi komentarai
mozaika, 2012-04-12 22:04

jei jauti, kad nekokia padėtis - tvirtink savo poziciją - darbo laikas, nurodymų vykdymas kruopščiai ir iš lėto - o direkas tegu ardosi, tu dirbk savo darbą, nepanikuok. anksčiau ar vėliau pasikvies pokalbiui ir pasiūlys išeitinę - tu pakelsi x3 ~ 5kart ir susirasi darbą kur geresnės sąlygos.

Amon_ra, 2012-04-06 14:46

Reikia dirbti sau. Ir tada nebus baisūs jokie atleidimai.

Auksinis Kardas, 2012-04-06 05:53

Sapalioja nesąmones kaip prieš 20 metų.. Sėdėk, bijok, drebėk..ir jei tikpamatys nedirbantį tai iškart lauk išspirs... Tegu geriau pamoko vadovus vadovauti o ne direktoriauti...

Taspats, 2012-04-03 04:02

Labai atsiprasau mano lietuviu kalba labai prasta :)

Taspats, 2012-04-03 04:01

Man darbdavys visada priekaistavo del mano darbo kai labai stengiausi taciau kai jau lipau per save ir dirbau 3 zmoniu darba pasidaviau ir nebekreipiau demesio i jo priekaistus kazkaip viskas sustojo i vezes jokiu priekaistu nieko o buvo sakes kad ir atleis ir panasiai. Pagalvojau jei manes tau nereik atsiras kam reik esu gabus protingas issilavines nejaugi nerasiu kito darbo :)

Darius, 2012-04-02 20:26

Nesąmonė kažkokia, jei vadovas yra normalus, jis pirmiausiai pasišnekėtų su savo darbuotoju, kodėl jam atrodo, kad jo produktyvumas yra mažas/neatitinkantis lūkesčių. Ar tai tik laikina, ar tai tiesiog nesusikalbėjimo padarinys ir pan. O jei vadovas iš karto inicijuoja pareigybių/atlyginimo sumažinimą ir apie tai iš anksto net nebūna pranešta, kad būtų galima kaip nors į tai reaguoti - tad tai tikrai nesuteiks jokiam darbuotojui motyvacijos parodyti savo darbdaviui, kad jis yra neteisus. Toks vadovas paprasčiausiai to nevertas ir tegul toliau būna vidutinybė geriausiu atveju. O geras darbuotojas greitai ras prieglobstį kitoje įmonėje bet kuriuo atveju, o ir darbo sąlygos gali būti kur kas geresnės.

Jūsų komentaras

Vardas*

El. paštas (nerodomas)

Komentaras*