Visi komentarai
esmė, 2011-10-31 17:00

Šilumos kainos - priverstinės lietuvių emigracijos skatinimas. Visuomenė turėtų priversti ŽUDIKĘ Rusijos imperiją tiekti LIetuvai kūrą nemokamai, kaip KOMPENSACIJA UŽ MILIJONĄ NUŽUDYTŲ LIETUVIŲ.. Reikia teismo,teismo keliu priversti žudikus rusus sumokėti, AR SUPRANTI,lietuvi?Vokiečiai visiems sumokėjo,juos Niurnbergo teismas privertė sumokėti..

eth, 2011-05-25 22:09

Blefas yra visa viešoji erdvė. Jei viename laido gale pas rusa elektra три, o kitame пять, tai reiskia , kad tas kas gamina po три, (Žvaneckio vėžius prisiminkit) prisistatys elektriniu tiek, kiek tik kitame laido gale reikės. Lietuva - tik sezamo varteliai europos pinigelius.

pragmatikas, 2011-05-25 19:56

Energetinė nepriklausomybė Lietuvai nereali ir vargu bau reikalinga. Ir štai kodėl. 1. Jeigu jau deklaruojam tilto tarp Rytų ir Vakarų idėją, tai būkim jai ištikimi. Antraip galima skelbti ir transporto nepriklausomybę, ir pradėti Kremlių gąsdinti pas mus išaugintų maisto produktų eksporto į Rusiją blokada ir pan. Reikia stengtis savo santykius grįsti komerciniais ir partnerystės pagrindais, o ne gąsdinant energetiniais paketais ir kitokiais baubais. 2. Rusijos žaliavoms pigesnės alternatyvos neturėsim, kol nepasirūpinsim kad ir kurį laiką brangesnėmis alternatyvomis. Dujų atveju – suskystintų dujų terminalas (skalūnai – tolima ir kažin ar reali perspektyva – veikiau eilinis pinigų metimas į balą), 2010 m. garsiai skalambyta Lietuvos-Lenkijos dujotiekio idėja nutilo taip pat staiga kaip ir kilo. Taigi, lieka terminalas – Lietuvoje, Latvijoje, valstybinis, privatus, koks skirtumas? 3. Pastatę Visagino AE, nepriklausomi nebūsim, nes a) mokėsim investuotojams, kol atsipirks, b) pirksim kurą iš to paties ruso ar kazacho ir gal dar prašysimės, kad priimtų laidoti branduolinį kurą. Neužmirškim, kad atomas, kad ir koks saugus būtų, vis dėlto yra atomas, kurį gali suerzinti, tarkim, žmogaus veiksnys. Šiuo atveju būčiau Žaliųjų pusėje: kur bėgsim? Bijau, 30 kilometrų gali būti maža. 4. Elektros energijos ir dabar galim pasigaminti kiek norim. Nors ji brangesnė, bet tai alternatyva, i dėl to galim diriguoti rinkai. Antraip būtų "Gazprom" dabartinis koziris: tik brangesnės, o atominė elektra, kaip apskaičiuota, pigiau nekainuos. 5. Vienintelė nepriklausoma elektros ir šilumos energija gali būti išgaunama tik iš vietinių išteklių arba iš alternatyvių šaltinių, tarp jų saulės, vėjo ir vandens, gal dar vandenilio ar nežinia ko, bet išgaunamo arba gaunamo vietoje - šiandien tai brangu, bet technologijos sparčiai tobulėja, o galingiausias ir nemokamas energijos šaltinis - nori kas ar nenori - yra Saulė.

Jūsų komentaras

Vardas*

El. paštas (nerodomas)

Komentaras*