Visi komentarai
Rasa NAMS, 2013-04-10 22:06

Labas rytas, ponai ekspertai... NAMS:IŠGYVENIMUI BŪTINA SUMA - BE MOKESČIŲ! - Peticija.LT 2011-04-28 NAMS parengė ir pateikė Seimui svarstyti peticiją ir gyventojų pajamų mokesčio (GPM) įstatymo 20 str. pakeitimo projektą, kuriuo siekiama susieti NPD su LR Vyriausybės patvirtintu minimalios mėnesinės algos dydžiu, o vaikų NPD (PNPD) - su VRP dydžiu. NAMS teigia, kad toks susiejimas yra logiškas, pagrįstas ir nereikalausiantis didesnių mokesčių administravimo išlaidų. ____________ Paruoštos įstatymo pataisos, , beje, atmestos peticijų komisijos dėka tuo metu valdžiusių argumentacijos, kad biudžete lėšų patiems dirbantiems NĖRA

NPD didinti reikia, 2013-04-10 14:56

Geras straipsnis, NPD didinimo kaina valstybės biudžete gali būti kompensuojama lengvatų panaikinimu mažas pajamas gaunantiems žmonėms.

dar panesiu, 2013-04-10 14:37

Liūdna visada stebėti liberalių pažiūrų atstovų neišsenkamą atkaklumą, kai jie bet kuriomis priemonėmis bando visą reformų naštą užkrauti arba valstybei, arba samdomam darbuotojui, bet jokiu būdu ne darbdaviui. Šis atvejis irgi klasikinis savanaudiškumo pavyzdys. NPD padidinimas gali būti naudingas samdomajam ( tik dalinai) ir darbdaviui (nes atlyginimo nereikia didinti), bet nenaudingas valstybei. Kodėl tik dalinai samdomajam? O todėl, kad jei būtų padidintas minimalus darbo užmokestis, tai samdinys gautų ne tik didesnes pajamas, bet ir sumokėtų didesnę sumą už savo socialines garantijas, o valstybei - didesnį pajamų mokestį. Šiuo gi atveju, samdomasis gaudamas didesnes pajamas vartojimui (vokelių principas), praranda dalį socialinių garantijų kokybės, bei būsimos pensijos. O kadangi pajamų mokesčiai yra savivaldos pagrindinis pajamų šaltinis, tai paslaugų kokybė savivaldos lygmenyje taip pat blogės. Tuo tarpu vienintelis, kuris laimi šiuo atveju, yra darbdavys verslininkas (valstybės, kaip darbdavio čia neminiu, nes biudžeto viduje viskas susibalansuos). Ar ne grąžu ant tos Lietuvos?

Jūsų komentaras

Vardas*

El. paštas (nerodomas)

Komentaras*