Visi komentarai
pastebėjimas, 2015-09-27 01:04

Man atrodo jog Mačiulis pats yra socializmo agentas - jis nori visą Lietuvos ekonominio vystymosi naštą perkelti ant valstybės pečių sulygindamas MMA ir NPD. Toks sprendimas Lietuvai būtų tiesiausias kelias į bankrotą, nes rinka reaguotų vangiai, o įplaukos į biudžetą būtų per mažos. - Dabar priverstinai į gyventojų pajamų didinimą įtraukta tiek valdžia, tiek privatus sektorius, taip minimaliai užtikrinant laisvos rinkos egzistavimą; - Mačiulio modelis pasiteisintų Rusijoje, kur visas valdymas eina iš centro. O Lietuvoje valžia rūpinasi biudžetinėmis įstaigomis, o verslas savo darbuotojais. - Pvz.: Airijoje nekvalifikuotas darbuotojas uždirba iki 1000 eurų per mėnesį. Nu ir ką, tipo kvalifikuoti darbuotojai diskriminuojami? - Jeigu tų pinigų iš tikrųjų yra, juos reikia priverstinai traukti iš kojnių ir naudoti apyvartoje. Priverstinis MMA didinimas Lietuvoje yra būtinas, kadangi Lietuvoje užsilikęs sovietinis mentalitetas žmones verčia taupyti ir būtų"atsargiems". - Kodėl tai svarbu? Kuo greičiau pasieksime Europinį atlyginimų dydį, tuo saugesnė bus Lietuvos darbo rinka ir stabilesnis ekonominis konkurencingumas. - Beje. Ką Mačiulis mano apie JAV ir EU tarpusavio prekybos derybas? Ar tai tik ne bandymas orientuotis į vidaus apyvartą tokiomis nestabiliomis Pasaulyje ekonominėmis sąlygomis? Kaip prie to prisidės Lietuva su maža perkamąja galia?

Jonas, 2015-09-25 22:24

Nerijus Mačiulis: didinti MMA galėjo sugalvoti tik gerai infiltruotas ir užmaskuotas priešas , O nedidinti galejo sugalvuoti tik imperialistinio kapitalizmo agentas .

wojaj, 2015-09-25 21:50

Ekonomistui paciam reikia gydytojo - siaubas kaip smegenys tokia nesamone sugalvoja

ed, 2015-09-25 18:09

Kliedesiu virsune. Ekonomisktas kalba apie darbuotoju opsicholigines problemas - apie tai, kad kvalifikuoti darbuotojai nebebus motyvuoti, nes gaus (busimaji) minimuma. Klausimas : o kas turetu drausti, jiems irgi pakelti atitinkamai algas. Kitas kliedesys : " Norint iš tiesų dar sparčiau didint MMA reikia tai daryti išsaugant diferenciacijas, ir iš pradžių didinant kvalifikuotų darbuotojų atlyginimus“. Tai jau seniai yra pakelti didziausias algas gaunanciu atstovu algos : seimo nariu, konstutucinio teismo ir kiu atstovu algos. Norint isvengti dideles socialines atskirties butina didinti maziausiai uzdirbanciu algas. Galu gale tai bus imtasi daryti. Ir jei bis pakelti maziausiai uzdirbanciu altyginimai, tai bus paspirtis ir motyvacija, didinti ir didesne kvalifikacija uzdirbanciu algas. Atvirksciai niekada nesuveiktu. Taciua gerbiamo Maciulio uzmojai ir poziuris labai akivaizdus jo zodizais taraint ".. kadangi MMA išlieka mažesnis nei kaimyninėse valstybėse, tai reiškia, kad privataus sektoriaus konkurencingumas nebūtų labai jau pažeistas“ - truks plys, Lietuva turi islikti maziausius atlyginimus gaunanciu saliu tarpe. O kaipgi kitaip. Kaip kitaip Lietuva pritrauks kapitala. /Dar vienas pastebejimas : is kur jis istrauke kad "reikėtų įstatymais susieti MMA didinimą su NPD ir visuomet minimalus atlyginimas turėtų būti neapmokestinamas". Gi net tokioj saly kaip Prancuzija, kur minimumas 1300 €, minimumas yra apmeostinamas, taciau yra progresinis mokesciu skaiciavimas. Jei gyveni vienas, tai su MMA mokescius mokesi, jei turi vaiku, tai valstybe tau dar primokes.

Jūsų komentaras

Vardas*

El. paštas (nerodomas)

Komentaras*