Supertelefonas pagal „Sony“
Balsas.lt
2013-01-09 14:50

Bendrovė „Sony Mobile Communications“ pranešė Las Vege vykstančioje tarptautinėje 2013-ųjų elektronikos parodoje „Consumer Electronics Show“ pristačiusi naują supertelefonu vadinamą išmanųjį telefoną „Xperia Z“ su „Android“ OS.

Naujajame telefone įrengtas 5 colių (12,7 cm) įstrižainės raiškusis „Full HD“ (1080p) formato ekranas „Reality Display“, keturių branduolių 1,5 GHz spartos procesorius „Snapdragon S4 Pro“, 2 GB operatyviosios atminties, 13 mln. vaizdo taškų fotoaparatas ir sparčiojo 4G LTE ryšio modulis.

„Sony“ atstovų teigimu, visa tai gerokai pranoksta lūkesčius, dabartiniu metu siejamus su išmaniaisiais telefonais.

„Kurdami „Xperia Z“ pasitelkėme visą per 25-erius metus sukauptą patirtį televizijos, vaizdo, garso, filmų ir žaidimų srityje kad pagamintume supertelefoną, kuris iš tiesų yra išskirtinis, – bendrovės pranešime cituojamas „Sony Mobile Communications“ prezidentas ir generalinis direktorius Kuni Suzuki. – Dėl neįtikėtinų charakteristikų, „Sony“ medijos programų, vieno prisilietimo funkcijų ir įspūdingos baterijos veikimo trukmės „Xperia Z“ pagrįstai pretenduoja į išmaniųjų telefonų rinkos lyderio poziciją“.

Pranešama, kad „Xperia Z“ ekranas „Reality Display“ sukurtas pasitelkus ilgametę „Sony“ patirtį televizijos srityje. Jis yra paremtas „Mobile BRAVIA Engine 2“ vaizdo apdorojimo varikliu, kuris užtikrina aukšto lygio ryškumą ir detalumą net ir palyginti mažame ekrane.

Telefone taip pat pasitelkta „Sony“ patirtis kuriant fotoaparatus ir kameras – telefone naudojamas mobiliesiems įrenginiams pritaikytas vaizdo jutiklis „Exmor RS“. Tai pirmasis pasaulyje vaizdo jutiklis su „High Dynamic Range“ savybe, kuri pagerina vaizdo fiksavimą bet kokiomis apšvietimo sąlygomis.

„Xperia Z“ taip pat išsiskiria ir baterijos technologija „Battery STAMINA“, gebančia baterijos veikimo laiką budėjimo režime pailginti iki keturių kartų. Tai pasiekiama automatiškai išjungus ir vėl paleidus tam tikras programas remiantis telefono ekrano būkle.

Pasak gamintojų, „Xperia Z“ yra iš anksto įdiegta muzikos klausymuisi skirta programėlė „Walkman“, filmų ir nuotraukų albumų programėlės. Pavyzdžiui, per „Walkman“ programėlę galima pasiekti 18 mln. muzikos kūrinių archyvą, filmų programėlė gali pasiūlyti rinktis iš daugiau kaip 100 tūkst. filmų ir serialų katalogo, o albumų programėlė yra lengviausias būdas peržiūrėti „Facebook“ draugų nuotraukų archyvus.

Skelbiama, kad telefone įdiegta vieno prisilietimo „One-touch“ funkcija suteikia galimybę itin paprastai transliuoti muziką, nuotraukas ar vaizdo įrašus į NFC ryšio standartą palaikančius „Sony“ įrenginius (garsiakalbiai, belaidės ausinės, televizoriai). Naudojant „Xperia Z“ kartu su parodoje taip pat debiutavusiais naujaisiais „BRAVIA“ televizoriais, šiuo telefonu vos prilietus nuotolinio valdymo pultelį, dideliame televizoriaus ekrane iš karto atsidurs nuotraukos ir vaizdo įrašai.

Pasak gamintojų, nepaisant vos 7,9 mm telefono korpuso storio, „Xperia Z“ yra pakankamai tvirtas, kadangi tiek priekyje, tiek nugarėlėje panaudotas grūdintas stiklas ir dūžiams atspari plėvelė, telefono korpusas taip pat yra atsparus dulkėms ir drėgmei.

„Xperia Z“ ir tomis pačiomis savybėmis išsiskiriantis, tik mažesnį ekraną turintis „Xperia ZL“ rinkoje debiutuos su įdiegta „Android 4.1“ (Jelly Bean) operacine sistema ir, pasirodžius būsimai šios sistemos versijai „Android 4.2“, galės būti atnaujinti. „Xperia Z“ prekybos vietose pasirodys pirmąjį šių metų ketvirtį, sakoma pranešime.