8 būdai, kaip populiarinti produktą

(Puslapis 1 iš 2)


REUTERS/SCANPIX nuotr.

Artūras Morkeliūnas / Verslas.in

2011-11-18 20:39

Iš tikrųjų jūs negalite visko padaryti pats, todėl šaunu, kai jūsų klientai tampa populiarintojais ir padeda skleisti žinią apie jūsų produktus.

Galite kiek norite pasakoti žmonėms apie partnerystę, prekės ženklo atpažįstamumą ir bendrovės įvaizdį, tačiau jums arba pavyks pritraukti šalininkų, arba ne.

Svarbiausia taisyklė yra tokia: sėkmingą populiarinimą lemia puikios naujovės. Lengva rasti gero produkto populiarintojų. Sunku, beveik neįmanoma, paskatinti šlamšto „stūmimą“ į rinką.

Labai svarbu suprasti, kokios savybės būdingos naujoviškam produktui ar paslaugai. Atsakymas slypi toliau aprašytuose penkiose savybėse, kurias turi kiekvienas naujoviškas produktas.

Penkios geram produktui būdingos savybės

Stiprumas

Geras produktas yra stiprus. Jo savybės ir funkcionalumas niekur nedingsta panaudojus produktą ar paslaugą kelias savaites. Jo kūrėjai numanė, ko jums prireiks „įsibėgėjus“. Jūsų poreikiams vis didėjant suprantate, kad jokio kito produkto jums nereikia.

Protingumas

Geras produktas šaukte šaukia, kad kažkas jį kurdamas galvojo. Pavyzdžiui, „Panasonic“ gamina žibintuvėlius, kuriems tinka trijų dydžių baterijos. Tai tris kartus padidina tikimybę, kad turėsite tinkamą bateriją. Produkto privalumai gali būti akivaizdūs vos jį pamačius.

Užbaigtumas

Geras produktas yra ne tik daiktas. Dokumentacija taip pat svarbi. Lygiai kaip klientų aptarnavimas ir techninė pagalba. Be to, verta nepamiršti konsultantų ir vystytojų „iš šalies“ ar interneto bendruomenės.

Aiškumas

Geras produktas yra aiškus vartotojui. Viskas veikia taip, kaip jūs tikitės. Geras produktas nekovoja su jumis – jis jus stiprina. Kitaip sakant, parsivežate jį namo, įsijungiate ir jis veikia. Taigi, jums nebūtina naršyti internete ir ieškoti naudojimo instrukcijos.

Jausmingumas

Geras produktas skatina veikti. Jis toks stiprus, teikiantis malonumą, išbaigtas ir aiškus, kad verčia apie jį pasakoti kitiems žmonėms. Tai nebūtinai daro produktą gaminančios bendrovės darbuotojas ar akcininkas. Vartotojas skleidžia gerą žinią, kad padėtų kitiems, o ne sau.

Jei jūsų produktas atitinka aukščiau išvardytus penkis bruožus, sunkioji kelio dalis jau įveikta. Tuomet, remdamiesi toliau pateiktomis rekomendacijomis, galite kurti savo produktui, paslaugai ar bendrovei pritaikytą populiarinimo būdą.

Aštuoni populiarinimo būdai

Mylėkite tai, ką darote

Populiarintojas – tai ne tik pareigų pavadinimas. Tai gyvenimo būdas. Populiarintojas dega begaline meile produktui ir mano, kad taip jis gali „skleisti gerą naujieną“.

Meilė darbui yra antras pagal svarbą ir lemiamas populiarintojo sėkmės veiksnis. Svarbumu jis nusileidžia tik pačio darbo kokybei. Nesvarbu, kokių sugebėjimų turi žmogus, jei jis nemyli darbo, geru populiarintoju netaps.

Straipsnio puslapiai:

- Artūras Morkeliūnas

Close

Kokį automobilį pirkti: naują ar naudotą?

Nuosava transporto priemonė daugeliui asmenų bei šeimų yra tapusi neatsiejamu pirkiniu, palengvinančiu ir pagreitinančiu keliones iš vienos vietos į kitą.

Trijų valstybės įmonių iniciatyva steigiamas Transporto inovacijų centras

 2019 m. vasario 15-ąją Susisiekimo ministerijoje buvo pasirašyta sutartis ir memorandumas dėl Transporto inovacijų centro steigimo. Inovacijų centrą steigia 3 valstybės įmonės: „Lietuvos geležinkeliai“, „Kelių ...

Kaip pasirinkti pardavimų mokymų tiekėją?

Ne paslaptis, jog pardavėjų komanda generuoja didžiausias pajamas, išlaikančias visą organizaciją, todėl itin svarbu prisidėti prie šių žmonių žinių bagažo ir įgūdžių tobulinimo. Vienas iš veiksmingų būdų tai padaryti – investuoti į pardavimų komandos mokymus. Vis dėlto, ne visi pardavimų mokymai yra verti investicijų. Besirenkant mokymus ypatingai svarbu atkreipti dėmesį ne tik į jų turinį, ...

Planuojantiems pirkti būstą - paskola nekilnojamam turtui įsigyti

Nuosavo būsto, sodo namelio ar žemės sklypo įsigijimas kiekvienai šeimai suteikia ne tik džiaugsmo, bet ir nedidelio galvos skausmo, kadangi nekilnojamo turto pirkimas pareikalauja nemenkai atverti piniginę. Paskolų banko specialistų teigimu, dauguma žmonių, norinčių įsigyti nuosavą būstą, kreipiasi dėl finansavimo ir pildo paskolos gavimo paraišką internetu

Y karta: kuo skiriasi gimę devintajame ir dešimtajame dešimtmetyje?

Y kartos atstovai daro didelę įtaką darbo rinkai jau beveik 20 metų. Dabartiniai jauni suaugusieji atnešė daug naujovių į darbo procesų sritį ir neretai yra didelė mįslė darbdaviams ir žmogiškųjų išteklių specialistams. ...

Skandinavijoje madingas akcentas populiarėja ir Lietuvoje

Sostinėje, ant gyvenvietės „Lighthouse“ daugiabučių stogų, baigtos įrengti dvi aukščiausios Lietuvoje žaliuojančios terasos. Architektūros ekspertai sutaria, kad žaliuojančių stogų tendencija tiek ant horizontalių, tiek ant ...

Keliautojas Makalius: Naujuosius planuojantys užsienyje jau beveik pavėlavo

Artėjant didžiosioms metų šventėms klausimas „Kur švęsti Naujuosius?“ tampa ne vieno pokalbio tema. Keliautojas Rimvydas Širvinskas-Makalius teigia, kad nors lietuviai pradeda suprasti, jog geriausius pasiūlymus ...

9 patarimai, kaip žiemą komunaliniams mokesčiams išleisti mažiau

Norite sutaupyti vandens? Duše prauskitės su antrąja puse. Ne, tai ne pokštas – specialistai teigia, kad toks santykius gerinantis prausimosi būdas gali sutaupyti iki 50 proc. vandens. O kaip sunaudoti kuo mažiau elektros ...

Kaip per dieną atidaryti elektroninę parduotuvę?

Atidaryti elektroninę parduotuvę tampa vis paprasčiau: nebereikia ilgų ir sudėtingų procesų, samdyti brangiai kainuojančių programuotojų ar derėtis su bankais dėl apmokėjimo būdų. Visa tai galima atlikti vos per dieną. Pasakysite, kad tai ...

„Lidl“ pristato tarptautinį Kalėdų tyrimą: lietuviai norėtų šventę sutikti kaip popiežius

 Dienos trumpėja, oras darosi vis šaltesnis ir palengva pradedame jausti Kalėdų dvasią. Drauge su Kalėdų nuotaikomis artinasi ir galybė pasirengimo didžiausiai metų šventei darbų: organizavimas, apsipirkimas, dekoravimas, dovanų ...

 

 

Dienos klausimas

Ar planuojate įsigyti NT dar šiais metais?

 

Dienos citata

Įsivedus eurą nuo 2015 metų pradžios valstybės rinkliavos nedidės, o valstybė gali parodyti pavyzdį, kaip reikia elgtis perskaičiuojant kainas iš litų į eurus.

Finansų minsitras Rimantas Šadžius

Archyvas

Dienos skaičius

40 proc.

Tiek vidutinis kainų lygis Lietuvoje yra mažesnis nei ES vidurkis.

Archyvas