Kaip išskaičiuoti viskį?

(Puslapis 1 iš 2)


Ekonomika.lt

2015-03-17 16:31

 Esame tikri, kad daugelis Jūsų nustebtų sužinoję, kaip gaminamas ir maišomas tikras škotiškas viskis. Pasirodo, pasigaminti viskį namuose galėtų kiekvienas iš mūsų, tačiau sumaišyti unikalaus skonio viskį geba tik ilgą degustavimo patirtį turintis asmuo.

Pasipuošęs tradiciniu škotišku kiltu, „Grant‘s“ atstovas bene dvi valandas susirinkusius mokė savo profesijos – maišyto (blended) viskio gamybos.

Viskio pasigaminti galima kavos skardinėje

Pasakojimą apie viskio gamybą Rob Alanson pradėjo nuo šmaikštaus pasakojimo, kaip pasigaminti viskį namų sąlygomis.

Pasak jo, viskas, ko reikia viskio gamybai, tai – metalinė kavos skardinė, miežių salyklas ir distiliacijos vamzdeliai.

Vandenį su miežių salyklu išvirus kavos skardinėje, palaikius ir nuovirą distiliuojant, gaunamas viskio spiritas, jis turi būti ne stipresnis nei 94 procentų alkoholio.

Pirmiausia, viskis būna skaidrus ir primena degtinę. Skonio paletę ir auksinę spalvą jam suteikia brandinimas ąžuolo statinėse. Škotiškas viskis turi būti brandintas statinėse mažiausiai trejus metus.

Skirtingos brandinimo technikos, trukmės, statinių savybės suteikia viskio spiritui skirtingas skonines ir aromatines savybes.

Skirtingi vieno salyklo ir grūdinio viskio spiritai maišomi tarpusavyje skirtingomis proporcijomis, taip gaunamas unikalaus skonio, viskio maišytojo idėją perteikiantis gėrimas.

Viskis gimsta „ant popieriaus“

Kadangi viskio spiritas, brandintas keliolika metų, – brangi Škotijos valiuta, viskio maišytojai neeksperimentuoja, iškart maišydami viskį. Pirmiausia, naujojo viskio idėją jie sukuria popieriuje.

„Grant‘s“ viskio žinovas R. Allanson pademonstravo, kaip gimsta viskio idėja ir paragino susirinkusius grupėmis sukurti savo viskį, pirmiausia, jį kaip formulę užrašant popieriuje.

Ne mažiau nei pusę numatyto viskio kiekio turi sudaryti viskio bazė. Paprastai ją sudaro vos keli grūdinio viskio spiritai.

Viskio laboratorijoje su R. Allanson viskio bazę kūrėme iš dviejų viskio spiritų – „Floral“, švelnesnio gėlių aromatą turinčio ir „Rich Grain“ – kiek aštresnio ir ryškesnio.

Priklausomai, kokį pirmą įspūdį siekiama sukurti viskiu, tokia proporcija ir sumaišoma viskio bazė. Ji gali būti supilta santykiu 1:1, 3:2, 3:1; 2:1 priklausomai nuo pasirinktų viskio bazių skaičiaus.

Vėliau viskis papildomas vieno salyklo viskiais, turinčiais skirtingas skonines ir aromatines savybes: kreminiais, saldžiaisiais, aitriaisiais, dūminiais, karčiaisiais, vaisiniais. Kartais viskiai maišomi iš daugiau nei pusšimčio viskio rūšių. Galutiniam viskio skoniui įtakos turi net keli lašai vienos ar kitos rūšies viskio.

Straipsnio puslapiai:

Close

Kokį automobilį pirkti: naują ar naudotą?

Nuosava transporto priemonė daugeliui asmenų bei šeimų yra tapusi neatsiejamu pirkiniu, palengvinančiu ir pagreitinančiu keliones iš vienos vietos į kitą.

Trijų valstybės įmonių iniciatyva steigiamas Transporto inovacijų centras

 2019 m. vasario 15-ąją Susisiekimo ministerijoje buvo pasirašyta sutartis ir memorandumas dėl Transporto inovacijų centro steigimo. Inovacijų centrą steigia 3 valstybės įmonės: „Lietuvos geležinkeliai“, „Kelių ...

Kaip pasirinkti pardavimų mokymų tiekėją?

Ne paslaptis, jog pardavėjų komanda generuoja didžiausias pajamas, išlaikančias visą organizaciją, todėl itin svarbu prisidėti prie šių žmonių žinių bagažo ir įgūdžių tobulinimo. Vienas iš veiksmingų būdų tai padaryti – investuoti į pardavimų komandos mokymus. Vis dėlto, ne visi pardavimų mokymai yra verti investicijų. Besirenkant mokymus ypatingai svarbu atkreipti dėmesį ne tik į jų turinį, ...

Planuojantiems pirkti būstą - paskola nekilnojamam turtui įsigyti

Nuosavo būsto, sodo namelio ar žemės sklypo įsigijimas kiekvienai šeimai suteikia ne tik džiaugsmo, bet ir nedidelio galvos skausmo, kadangi nekilnojamo turto pirkimas pareikalauja nemenkai atverti piniginę. Paskolų banko specialistų teigimu, dauguma žmonių, norinčių įsigyti nuosavą būstą, kreipiasi dėl finansavimo ir pildo paskolos gavimo paraišką internetu

Y karta: kuo skiriasi gimę devintajame ir dešimtajame dešimtmetyje?

Y kartos atstovai daro didelę įtaką darbo rinkai jau beveik 20 metų. Dabartiniai jauni suaugusieji atnešė daug naujovių į darbo procesų sritį ir neretai yra didelė mįslė darbdaviams ir žmogiškųjų išteklių specialistams. ...

Skandinavijoje madingas akcentas populiarėja ir Lietuvoje

Sostinėje, ant gyvenvietės „Lighthouse“ daugiabučių stogų, baigtos įrengti dvi aukščiausios Lietuvoje žaliuojančios terasos. Architektūros ekspertai sutaria, kad žaliuojančių stogų tendencija tiek ant horizontalių, tiek ant ...

Keliautojas Makalius: Naujuosius planuojantys užsienyje jau beveik pavėlavo

Artėjant didžiosioms metų šventėms klausimas „Kur švęsti Naujuosius?“ tampa ne vieno pokalbio tema. Keliautojas Rimvydas Širvinskas-Makalius teigia, kad nors lietuviai pradeda suprasti, jog geriausius pasiūlymus ...

9 patarimai, kaip žiemą komunaliniams mokesčiams išleisti mažiau

Norite sutaupyti vandens? Duše prauskitės su antrąja puse. Ne, tai ne pokštas – specialistai teigia, kad toks santykius gerinantis prausimosi būdas gali sutaupyti iki 50 proc. vandens. O kaip sunaudoti kuo mažiau elektros ...

Kaip per dieną atidaryti elektroninę parduotuvę?

Atidaryti elektroninę parduotuvę tampa vis paprasčiau: nebereikia ilgų ir sudėtingų procesų, samdyti brangiai kainuojančių programuotojų ar derėtis su bankais dėl apmokėjimo būdų. Visa tai galima atlikti vos per dieną. Pasakysite, kad tai ...

„Lidl“ pristato tarptautinį Kalėdų tyrimą: lietuviai norėtų šventę sutikti kaip popiežius

 Dienos trumpėja, oras darosi vis šaltesnis ir palengva pradedame jausti Kalėdų dvasią. Drauge su Kalėdų nuotaikomis artinasi ir galybė pasirengimo didžiausiai metų šventei darbų: organizavimas, apsipirkimas, dekoravimas, dovanų ...

 

 

Dienos klausimas

Ar planuojate įsigyti NT dar šiais metais?

 

Dienos citata

Įsivedus eurą nuo 2015 metų pradžios valstybės rinkliavos nedidės, o valstybė gali parodyti pavyzdį, kaip reikia elgtis perskaičiuojant kainas iš litų į eurus.

Finansų minsitras Rimantas Šadžius

Archyvas

Dienos skaičius

40 proc.

Tiek vidutinis kainų lygis Lietuvoje yra mažesnis nei ES vidurkis.

Archyvas