Miniatiūrinis teatras: šimtametė sniego rutulio gamybos tradicija


REUTERS/SCANPIX nuotr.

Ekonomika.lt

2013-12-24 17:56

Erwinas Perzy III žino keletą svarbių dalykų apie sniego gamybą – tai yra jo šeimos verslas. 57-erių austras yra gerai žinomo sniego rutulio kūrėjo vaikaitis. Jo seneliui Erwinui Perzy ši idėja 1900-aisiais kilo netikėtai, rašoma BBC.

Masinė gamyba prasidėjo 1905 metais, o po 108 metų kompanija „Original Vienna Snow Globes“ vis dar laikosi puikiai.

E. Perzy III kompanijai vadovauja jau nuo 8 dešimtmečio. Čia dirba 30 darbuotojų, pusė iš jų namuose, tačiau per metus visi pagamina 200 tūkst. stiklinių sniego rutulių.

Skirtingai nuo pigios produkcijos iš Tolimųjų Rytų, kompanijos sniego rutuliai yra gaminami ir dažomi rakomis. Pats rutulys yra gaminamas ne iš plastiko, bet – stiklo.

Nepaisant savo masto ir žinomumo, kompanija tikrai gali pasigirti garsiais klientais. Neseniai čia buvo gaminami rutuliai JAV prezidento Baracko Obamos dukroms. Taip pat rutulius iš šios gamyklos yra gavę buvę JAV prezidentai Billas Clintonas ir Ronaldas Reaganas.

E. Perzy III kompanijos valdymą perėmė iš tėvo.

„Man tai patinka, lyg hobis. Nemanau, kad esu labai svarbus, bet sniego rutulys yra daiktas, kuris įneša šiek tiek magijos į žmonių gvyenimus“, - sako jis.

Miniatiūrinis teatras

Chirurginių įrankių meistras E. Perzy sniego rutulį sukūrė netyčia, norėdamas patobulinti neseniai išrastą lemputę, kuri tuo metu buvo labai blanki.

Jį įkvėpė batų gamintojai, kurie ant žvakių dėdavo stiklinius rutulius, užpildytus vandeniu. Tokiu principu E. Perzy norėjo patobulinti lemputę, tačiau viskas pasisuko kiek kitaip.

„Vieną dieną jis atrado manų kruopas. Pripylė jų į vandens rutulį ir pamatė, kaip jos iš lėto nusėda ant dugno. Jam tai priminė sniegą“, - pasakoja vaikaitis.

Taigi kitas žingsnis buvo mažos figūrėlės įstatymas į vidų. Pirmuosius 40 gamybos metų tai nebuvo lengva užduotis.

Erwinas Perzy po Antrojo pasaulinio karo perėmė verslą ir pasiūlė kitokį dizainą. Taip viduje atsirado Kalėdų senelis, eglutė ir sniego senis.

Jis taip pristatė naują medžiagą sniegui viduje, tačiau tai lieka paslaptimi.

Negali nežavėti

Kompanija šiuo metu gamina 350 skirtingų standartizuoto dizaino rutulių, tačiau yra tūkstančiai, kuriuos galima užsakyti individualiai. Tokie pageidavimai sudaro maždaug penktadalį visų užsakymų.

Gaminami keturių dydžių rutuliai, tačiau yra tiekėjų, kurie atsisako pristatyti rutulius, nes dėl žemos temperatūros vanduo juose užšąla ir suskaldo stiklą.

E. Perzy III teigia, kad labiausiai verslas jam patinka tada, kai gamyklą aplanko vaikai.

„Šiandien vaikai turi viską. Turiu omenyje, kompiuterius ir kitus elektroninius prietaisus, o mūsų sniego rutuliai neturi net baterijų. Ir kai čia ateina vaikai, jų akys išsiplečia, jie būna sužavėti ir kiekvienas laiko bent po vieną rutulį rankose. Krato juos. Man tai yra labai miela akimirka“, - pasakoja dabartinis gamyklos vadovas.

Ateityje E. Perzy III dukra perims verslą, tačiau jis dėl to nesirūpina.

„Dukrai dabar 24-eri ir dabar ji dirba, kad po 10 metų galėtų perimti verslą. Jai čia puikiai sekasi“, - džiaugiasi tėvas.

Close

Kokį automobilį pirkti: naują ar naudotą?

Nuosava transporto priemonė daugeliui asmenų bei šeimų yra tapusi neatsiejamu pirkiniu, palengvinančiu ir pagreitinančiu keliones iš vienos vietos į kitą.

Trijų valstybės įmonių iniciatyva steigiamas Transporto inovacijų centras

 2019 m. vasario 15-ąją Susisiekimo ministerijoje buvo pasirašyta sutartis ir memorandumas dėl Transporto inovacijų centro steigimo. Inovacijų centrą steigia 3 valstybės įmonės: „Lietuvos geležinkeliai“, „Kelių ...

Kaip pasirinkti pardavimų mokymų tiekėją?

Ne paslaptis, jog pardavėjų komanda generuoja didžiausias pajamas, išlaikančias visą organizaciją, todėl itin svarbu prisidėti prie šių žmonių žinių bagažo ir įgūdžių tobulinimo. Vienas iš veiksmingų būdų tai padaryti – investuoti į pardavimų komandos mokymus. Vis dėlto, ne visi pardavimų mokymai yra verti investicijų. Besirenkant mokymus ypatingai svarbu atkreipti dėmesį ne tik į jų turinį, ...

Planuojantiems pirkti būstą - paskola nekilnojamam turtui įsigyti

Nuosavo būsto, sodo namelio ar žemės sklypo įsigijimas kiekvienai šeimai suteikia ne tik džiaugsmo, bet ir nedidelio galvos skausmo, kadangi nekilnojamo turto pirkimas pareikalauja nemenkai atverti piniginę. Paskolų banko specialistų teigimu, dauguma žmonių, norinčių įsigyti nuosavą būstą, kreipiasi dėl finansavimo ir pildo paskolos gavimo paraišką internetu

Y karta: kuo skiriasi gimę devintajame ir dešimtajame dešimtmetyje?

Y kartos atstovai daro didelę įtaką darbo rinkai jau beveik 20 metų. Dabartiniai jauni suaugusieji atnešė daug naujovių į darbo procesų sritį ir neretai yra didelė mįslė darbdaviams ir žmogiškųjų išteklių specialistams. ...

Skandinavijoje madingas akcentas populiarėja ir Lietuvoje

Sostinėje, ant gyvenvietės „Lighthouse“ daugiabučių stogų, baigtos įrengti dvi aukščiausios Lietuvoje žaliuojančios terasos. Architektūros ekspertai sutaria, kad žaliuojančių stogų tendencija tiek ant horizontalių, tiek ant ...

Keliautojas Makalius: Naujuosius planuojantys užsienyje jau beveik pavėlavo

Artėjant didžiosioms metų šventėms klausimas „Kur švęsti Naujuosius?“ tampa ne vieno pokalbio tema. Keliautojas Rimvydas Širvinskas-Makalius teigia, kad nors lietuviai pradeda suprasti, jog geriausius pasiūlymus ...

9 patarimai, kaip žiemą komunaliniams mokesčiams išleisti mažiau

Norite sutaupyti vandens? Duše prauskitės su antrąja puse. Ne, tai ne pokštas – specialistai teigia, kad toks santykius gerinantis prausimosi būdas gali sutaupyti iki 50 proc. vandens. O kaip sunaudoti kuo mažiau elektros ...

Kaip per dieną atidaryti elektroninę parduotuvę?

Atidaryti elektroninę parduotuvę tampa vis paprasčiau: nebereikia ilgų ir sudėtingų procesų, samdyti brangiai kainuojančių programuotojų ar derėtis su bankais dėl apmokėjimo būdų. Visa tai galima atlikti vos per dieną. Pasakysite, kad tai ...

„Lidl“ pristato tarptautinį Kalėdų tyrimą: lietuviai norėtų šventę sutikti kaip popiežius

 Dienos trumpėja, oras darosi vis šaltesnis ir palengva pradedame jausti Kalėdų dvasią. Drauge su Kalėdų nuotaikomis artinasi ir galybė pasirengimo didžiausiai metų šventei darbų: organizavimas, apsipirkimas, dekoravimas, dovanų ...

 

 

Dienos klausimas

Ar planuojate įsigyti NT dar šiais metais?

 

Dienos citata

Įsivedus eurą nuo 2015 metų pradžios valstybės rinkliavos nedidės, o valstybė gali parodyti pavyzdį, kaip reikia elgtis perskaičiuojant kainas iš litų į eurus.

Finansų minsitras Rimantas Šadžius

Archyvas

Dienos skaičius

40 proc.

Tiek vidutinis kainų lygis Lietuvoje yra mažesnis nei ES vidurkis.

Archyvas