Vartotojai pasiduoda nuolaidų iliuzijai kainos dydis nerūpi (2)


SCANPIX nuotr.

Ekonomika.lt

2013-09-01 19:45

Nuolaidą skelbiantis procento ženklas – įprastas vaizdinys Vakarų pasaulio prekyvietėse. Panašu, kad viskas, nuo televizorių iki kasdienės buities prekių, parduodama už mažesnę kainą. Tačiau kiek dažnai nuolaidos būna tikros, klausia qz.com.

Už pažeidimus baudžiama

Pastaruoju metu vis garsiau kalbama apie pardavėjų teikiamas netikras nuolaidas. Jungtinės Karalystės (JK) prekybos centrų tinklas „Tesco“ už kainodaros sukčiavimą buvo nubaustas solidžia 300 tūkst. svarų sterlingų (1,2 mln. litų) bauda. Prekybos tinklas skelbėsi pardavinėjantis braškes už pusę kainos, nors tikroji kaina buvo taikoma mažiau nei savaitę.

Britai tiria ir daugiau atvejų kuomet baldų ir namų apyvokos daiktų pardavėjai skelbėsi pardavinėję prekes už pusę kainos, nors prekių skaičių, nupirktų už originalią kainą, galima suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų, rašo qz.com.

Vis dėlto toks prekeivių gudravimas nėra naujas. Teigiama, kad dar ketvirtajame XX amžiaus dešimtmetyje, Niujorke įsikūrę siuvėjai broliai Sidas ir Harrys Drubeckai maustydavo naivius klientus.

Vienas brolių dirbdavo su klientais, o kitas užsiimdavo darbais vidinėse patalpose. Klientui pasiteiravus kostiumo kainos, Sidas, esantis pardavimų salėje, balsu užklausdavo kainos, parduotuvės užkulisiuose esančio brolio.

Šis sušaukdavo didesnę sumą, o su klientais bendraujantis Sidas, apsimesdavo priekurčiu, pirkėjui pasakydavo bent per pusę mažesnę kainą, nei sakė jo brolis. Nenuostabu, kad pirkėjai nesidrovėjo pasinaudoti „netikėta“ nuolaida.

Nuolaida atrodo patraukliau

Vis dėlto, qz.com klausia, kodėl žmonės išvis linkę daugiau dėmesio kreipti į nuolaidas, o ne mažesnę kainą. Akivaizdu, kad klientai mėgsta atsitiktines nuolaidas, nes „tikroji“ prekės kaina atspindi gamintojo kuriamo produkto vertę ir kokybę.

Jungtinės Karalystės vartotojų teisių apsaugos specialistai mano, kad dauguma gyventojų linkę pasikliauti nuolaidomis, nes mano, kad už mažesnę pinigų sumą įsigyja kokybiškesnę prekę.

Todėl pirkdami nukainuotas braškes, manome, kad perkame aukštos kokybės uogas, tačiau įsivaizduojame, kad prekybos tinklas tiesiog nespėjo išparduoti užsakyto produkcijos kiekio ir bando, nepatirdamas nuostolio, atsikratyti pertekliaus.

Tuo tarpu pirkdami nukainotą kostiumą, kuris atpinga sezono pabaigoje, jaučiamės it pirkdami nereikalingą senieną, todėl pardavėjai griebiasi nuolaidų, kaip viliojimo priemonės. Negana to, vartotojai yra linkę ieškoti ne pigiausios kainos, o didžiausios nuolaidos, rašo qz.com.

Būtent tai, kad pirkėjai yra labiau linkę pirkti prekes papuoštas „pusė kainos“ ženklu, skatina pardavėjus neatsakingai žymėti produktus ir kelti kiek nesąžiningą sumaištį.

Britų kainų kontrolės priežiūros tarnyba mano, kad didelė dalis baldų šalyje parduodami su melagingomis nuolaidomis, rašo qz.com, bei priduria, kad efektyviausia priemonė, kovojant, su nesąžiningais prekeiviais – viešumas.

 

Close

Kokį automobilį pirkti: naują ar naudotą?

Nuosava transporto priemonė daugeliui asmenų bei šeimų yra tapusi neatsiejamu pirkiniu, palengvinančiu ir pagreitinančiu keliones iš vienos vietos į kitą.

Trijų valstybės įmonių iniciatyva steigiamas Transporto inovacijų centras

 2019 m. vasario 15-ąją Susisiekimo ministerijoje buvo pasirašyta sutartis ir memorandumas dėl Transporto inovacijų centro steigimo. Inovacijų centrą steigia 3 valstybės įmonės: „Lietuvos geležinkeliai“, „Kelių ...

Kaip pasirinkti pardavimų mokymų tiekėją?

Ne paslaptis, jog pardavėjų komanda generuoja didžiausias pajamas, išlaikančias visą organizaciją, todėl itin svarbu prisidėti prie šių žmonių žinių bagažo ir įgūdžių tobulinimo. Vienas iš veiksmingų būdų tai padaryti – investuoti į pardavimų komandos mokymus. Vis dėlto, ne visi pardavimų mokymai yra verti investicijų. Besirenkant mokymus ypatingai svarbu atkreipti dėmesį ne tik į jų turinį, ...

Planuojantiems pirkti būstą - paskola nekilnojamam turtui įsigyti

Nuosavo būsto, sodo namelio ar žemės sklypo įsigijimas kiekvienai šeimai suteikia ne tik džiaugsmo, bet ir nedidelio galvos skausmo, kadangi nekilnojamo turto pirkimas pareikalauja nemenkai atverti piniginę. Paskolų banko specialistų teigimu, dauguma žmonių, norinčių įsigyti nuosavą būstą, kreipiasi dėl finansavimo ir pildo paskolos gavimo paraišką internetu

Y karta: kuo skiriasi gimę devintajame ir dešimtajame dešimtmetyje?

Y kartos atstovai daro didelę įtaką darbo rinkai jau beveik 20 metų. Dabartiniai jauni suaugusieji atnešė daug naujovių į darbo procesų sritį ir neretai yra didelė mįslė darbdaviams ir žmogiškųjų išteklių specialistams. ...

Skandinavijoje madingas akcentas populiarėja ir Lietuvoje

Sostinėje, ant gyvenvietės „Lighthouse“ daugiabučių stogų, baigtos įrengti dvi aukščiausios Lietuvoje žaliuojančios terasos. Architektūros ekspertai sutaria, kad žaliuojančių stogų tendencija tiek ant horizontalių, tiek ant ...

Keliautojas Makalius: Naujuosius planuojantys užsienyje jau beveik pavėlavo

Artėjant didžiosioms metų šventėms klausimas „Kur švęsti Naujuosius?“ tampa ne vieno pokalbio tema. Keliautojas Rimvydas Širvinskas-Makalius teigia, kad nors lietuviai pradeda suprasti, jog geriausius pasiūlymus ...

9 patarimai, kaip žiemą komunaliniams mokesčiams išleisti mažiau

Norite sutaupyti vandens? Duše prauskitės su antrąja puse. Ne, tai ne pokštas – specialistai teigia, kad toks santykius gerinantis prausimosi būdas gali sutaupyti iki 50 proc. vandens. O kaip sunaudoti kuo mažiau elektros ...

Kaip per dieną atidaryti elektroninę parduotuvę?

Atidaryti elektroninę parduotuvę tampa vis paprasčiau: nebereikia ilgų ir sudėtingų procesų, samdyti brangiai kainuojančių programuotojų ar derėtis su bankais dėl apmokėjimo būdų. Visa tai galima atlikti vos per dieną. Pasakysite, kad tai ...

„Lidl“ pristato tarptautinį Kalėdų tyrimą: lietuviai norėtų šventę sutikti kaip popiežius

 Dienos trumpėja, oras darosi vis šaltesnis ir palengva pradedame jausti Kalėdų dvasią. Drauge su Kalėdų nuotaikomis artinasi ir galybė pasirengimo didžiausiai metų šventei darbų: organizavimas, apsipirkimas, dekoravimas, dovanų ...

 

 

Dienos klausimas

Ar planuojate įsigyti NT dar šiais metais?

 

Dienos citata

Įsivedus eurą nuo 2015 metų pradžios valstybės rinkliavos nedidės, o valstybė gali parodyti pavyzdį, kaip reikia elgtis perskaičiuojant kainas iš litų į eurus.

Finansų minsitras Rimantas Šadžius

Archyvas

Dienos skaičius

40 proc.

Tiek vidutinis kainų lygis Lietuvoje yra mažesnis nei ES vidurkis.

Archyvas