Verslo titanai atskleidė savo sėkmės paslaptis (6)


Alloverpress nuotr.

Ekonomika.lt

2014-05-04 20:00

Jei reikėtų įvardinti vieną ypatybę, vienijančią žmones, kurie yra patekę į cnbc.com 25 labiausiai transformavusių maištautojų ir lyderių sąrašą, tai neabejotinai būtų faktas, kad jie niekada nepasidavė.

Ryžtas yra puikiausiai šiuos žmones, nuo 1989 m. turėjusius didžiausią įtaką verslo ir finansų pasauliui, apibūdinanti savybė. Būtent nuo 1989–ųjų veikia ir pats cnbc.com verslo naujienų tinklas.

Kalbinant kiekvieną iš pagerbtųjų, interviu metu paaiškėjo, kad jų sėkmės paslaptys yra tokios pat skirtingos kaip ir veikla, kuria jie užsiima, bei aplinka, iš kurios atėjo.

„Kiekvienas iš jų pradėjo veiklą labai anksti. Jie visi žinojo, ko norintys, ir niekada nepriėmė „ne“ kaip tinkamo atsakymo“, – sako Ericas Schmidtas, „Google“ vykdantysis direktorius, sąraše užimantis garbingą ketvirtąją vietą. Į sąrašą pakliuvo ir jo du kolegos iš „Google“ – tai vadovų komandos nariai Sergey‘us Brinas ir Larry Page‘as.

„Jie visada turėjo tokį neįtikėtiną pasitikėjimą savimi bei aiškią veiklos viziją, todėl visada buvo pasiryžę viskam, kad tik pasiektų savo tikslą“, – sako Ericas Schmidtas.

Milijardierius, investuotojas bei aktyvistas Carlas Icahnas pritaria, kad sėkmingi žmonės visada atiduoda viską veiklai, kuriai atsiduoda. Ir tas nepaprastai stiprus užsispyrimas beveik visada jiems ir atsiperka.

„Reikia pakankamai paprasto dalyko – kad ir ką darote, padarykite tai iki galo. Būkite perfekcionistai“, – teigia C. Icahnas, cnbc.com sąraše užimantis 17–ą vietą. „Pinigai tėra veiklos rodiklis. Man pinigų nebereikia – aš apsėstas mintimi viską padaryti teisingai“, – sako C. Icahnas.

Garsi Amerikos verslininkė Martha Stewart savo sėkmės receptą, susidedantį iš sunkaus darbo, atkaklumo, dėmesingumo detalėms, papildo dar ir kitu svarbiu ingridientu – tai supratimas, kaip dirbti su prekiniais ženklais.

„Aš turėjau draugę, vardu Charlotte Beers, kuri buvo prekinių ženklų profesionalė. Ji visada man sakydavo „Martha, tu esi prekės ženklas, nepamiršk, tu esi prekės ženklas“, – sako M. Stewart. – „Vieną dieną aš pabudau ir pasakiau sau: aš esu prekės ženklas“.

M. Stewart savo vardą panaudojo ne tik kurdama žiniasklaidos imperiją, bet tapo ir pirmąja Amerikos moterimi milijardiere, kuri visą kapitalą susikrovė pati. „Martha Stewart Living Omnimedia“ sukūrėja cnbc.com sąraše užima 24–ąją vietą.

Megė Whitman, „Hewlett-Packard“ vadovė, anksčiau vadovavusi kompanijai „eBay“ bei cnbc.com sėkmingųjų sąraše užimanti 18-ą vietą, sako, kad sėkmė iš jos atima labai daug energijos.

„Verslas yra sportas, kuriame vyksta nuolatinis kontaktas ir tai yra labai sunku“, – sako M. Whitman. „Verslas man visada buvo kaip komandinis sportas, todėl viskas priklauso nuo to, kas žaidžia tavo komandoje. Net jei tu nesi viršininkas, o jo poziciją užima visiškai tinkamas žmogus, komandos darbas visada lieka svarbiausias“, – teigia M. Whitman.

 

Close

Kokį automobilį pirkti: naują ar naudotą?

Nuosava transporto priemonė daugeliui asmenų bei šeimų yra tapusi neatsiejamu pirkiniu, palengvinančiu ir pagreitinančiu keliones iš vienos vietos į kitą.

Trijų valstybės įmonių iniciatyva steigiamas Transporto inovacijų centras

 2019 m. vasario 15-ąją Susisiekimo ministerijoje buvo pasirašyta sutartis ir memorandumas dėl Transporto inovacijų centro steigimo. Inovacijų centrą steigia 3 valstybės įmonės: „Lietuvos geležinkeliai“, „Kelių ...

Kaip pasirinkti pardavimų mokymų tiekėją?

Ne paslaptis, jog pardavėjų komanda generuoja didžiausias pajamas, išlaikančias visą organizaciją, todėl itin svarbu prisidėti prie šių žmonių žinių bagažo ir įgūdžių tobulinimo. Vienas iš veiksmingų būdų tai padaryti – investuoti į pardavimų komandos mokymus. Vis dėlto, ne visi pardavimų mokymai yra verti investicijų. Besirenkant mokymus ypatingai svarbu atkreipti dėmesį ne tik į jų turinį, ...

Planuojantiems pirkti būstą - paskola nekilnojamam turtui įsigyti

Nuosavo būsto, sodo namelio ar žemės sklypo įsigijimas kiekvienai šeimai suteikia ne tik džiaugsmo, bet ir nedidelio galvos skausmo, kadangi nekilnojamo turto pirkimas pareikalauja nemenkai atverti piniginę. Paskolų banko specialistų teigimu, dauguma žmonių, norinčių įsigyti nuosavą būstą, kreipiasi dėl finansavimo ir pildo paskolos gavimo paraišką internetu

Y karta: kuo skiriasi gimę devintajame ir dešimtajame dešimtmetyje?

Y kartos atstovai daro didelę įtaką darbo rinkai jau beveik 20 metų. Dabartiniai jauni suaugusieji atnešė daug naujovių į darbo procesų sritį ir neretai yra didelė mįslė darbdaviams ir žmogiškųjų išteklių specialistams. ...

Skandinavijoje madingas akcentas populiarėja ir Lietuvoje

Sostinėje, ant gyvenvietės „Lighthouse“ daugiabučių stogų, baigtos įrengti dvi aukščiausios Lietuvoje žaliuojančios terasos. Architektūros ekspertai sutaria, kad žaliuojančių stogų tendencija tiek ant horizontalių, tiek ant ...

Keliautojas Makalius: Naujuosius planuojantys užsienyje jau beveik pavėlavo

Artėjant didžiosioms metų šventėms klausimas „Kur švęsti Naujuosius?“ tampa ne vieno pokalbio tema. Keliautojas Rimvydas Širvinskas-Makalius teigia, kad nors lietuviai pradeda suprasti, jog geriausius pasiūlymus ...

9 patarimai, kaip žiemą komunaliniams mokesčiams išleisti mažiau

Norite sutaupyti vandens? Duše prauskitės su antrąja puse. Ne, tai ne pokštas – specialistai teigia, kad toks santykius gerinantis prausimosi būdas gali sutaupyti iki 50 proc. vandens. O kaip sunaudoti kuo mažiau elektros ...

Kaip per dieną atidaryti elektroninę parduotuvę?

Atidaryti elektroninę parduotuvę tampa vis paprasčiau: nebereikia ilgų ir sudėtingų procesų, samdyti brangiai kainuojančių programuotojų ar derėtis su bankais dėl apmokėjimo būdų. Visa tai galima atlikti vos per dieną. Pasakysite, kad tai ...

„Lidl“ pristato tarptautinį Kalėdų tyrimą: lietuviai norėtų šventę sutikti kaip popiežius

 Dienos trumpėja, oras darosi vis šaltesnis ir palengva pradedame jausti Kalėdų dvasią. Drauge su Kalėdų nuotaikomis artinasi ir galybė pasirengimo didžiausiai metų šventei darbų: organizavimas, apsipirkimas, dekoravimas, dovanų ...

 

 

Dienos klausimas

Ar planuojate įsigyti NT dar šiais metais?

 

Dienos citata

Įsivedus eurą nuo 2015 metų pradžios valstybės rinkliavos nedidės, o valstybė gali parodyti pavyzdį, kaip reikia elgtis perskaičiuojant kainas iš litų į eurus.

Finansų minsitras Rimantas Šadžius

Archyvas

Dienos skaičius

40 proc.

Tiek vidutinis kainų lygis Lietuvoje yra mažesnis nei ES vidurkis.

Archyvas