Žmonės, kurie parodė pasauliui, kaip įveikti sunkumus (1)

(Puslapis 1 iš 2)


AFP/SCANPIX nuotr.

Ekonomika.lt

2012-08-01 19:13

Vieniems žmonėms atsisakymas paaukštinti pareigose gali tapti pasaulio pabaiga, o kiti demonstruoja, kad nėra neįveikiamų sunkumų, rašo „Business Insider“.

Siūlome susipažinti su žinomais žmonėmis, kurių karjeros kelyje pasitaikė gilių duobių ir sukrėtimų, tačiau šios asmenybės įveikė visas kliūtis ir tapo savo srities žvaigždėmis.

Šeštoje klasėje Winstonas Churchillis susikirto ir nepateko į aukštesnę klasę. Vėliau politikas kilo karjeros laiptais, tačiau beveik kiekviename poste jis susidurdavo su sunkumais ir aršia kritika. Būdamas 62 metų amžiaus W. Churchillis tapo Britanijos ministru pirmininku ir atvedė šalį į pergalę antrajame pasauliniame kare.

Išradėjo Tomo Edisono mokytojai kartodavo, jog šis vaikas yra pernelyg kvailas, kad ko nors išmoktų. T. Edisonas išrado kaitrinę lemputę, tačiau norėdamas pasiekti šį tikslą jis buvo priverstas sukurti tūkstantį lempučių, kurios nenorėjo šviesti.

KFC įkūrėjas Harlandas Davidas Sandersas niekaip negalėjo parduoti savo viščiukų. Daugiau nei tūkstantis restoranų atmetė jo pasiūlymus, tačiau galų gale vienas sutiko priimti būsimos verslo imperijos savininką į rinką.

Stevenas Spielbergas svajojo patekti į Pietų Kalifornijos universitetą, tačiau mokymo įstaiga tris kartus atmetė jo prašymą.

Iš pradžių režisieriai nenorėjo į filmų industriją įsileisti Charlie Chaplino, nes manė, kad šis aktorius yra pernelyg nykus. Vėliau C. Chaplinas tapo viena ryškiausių Holivudo žvaigždžių.

„Columbia Pictures“ atsisakė pratęsti sutartį su Marilyn Monroe, nes manė, kad aktorei trūksta grožio ir talento. Netrukis M. Monroe tapo visų laikų grožio ir sekso simboliu.

Inžinierius Soichiro Honda bandė parduoti savo produktą „Toyota“, tačiau pastaroji atsisakė priimti pasiūlymą. Inžinierius nepalūžo, įkūrė savo kompaniją, pradėjo bendradarbiauti su „Toyota“ ir tapo milijardieriumi.

Apkaltintas fantazijos trūkumu Waltas Disney'us buvo atleistas iš laikračio. Po to verslininkas patyrė dar keletą nesėkmių ir tik tada jam pavyko sukurti legendinį animacinį fimą apie Snieguolę ir septynis nykštukus.

Iki ketverių metų amžiaus Albertas Einsteinas nekalbėjo, o skaityti pradėjo septyneriu. Gydytojai manė, kad vaikas turi psichinių sutrikimų. Vėliau už pasiekimus fizikoje jis buvo apdovanotas Nobelio premija.

Charlesas Darvinas buvo vidutinis mokinys. Jis metė medicinos studijas ir panoro tapti dvasininku. Vis dėlto ilgainiui, pats to nenorėdamas ėmė griauti dogmatiškas bažnyčios tiesas, nes tapo evoliucijos teorijos kūrėju.

Seras Isaacas Newtonas turėjo rūpintis šeimos ūkiu, laimei būsimasis mokslininkas nebuvo sutvertas žemdirbystei. Ūkiui ėmus ristis žemyn I. Newtonas iškeliavo studijuoti į Kembridžą, kad vėliau taptų žinomiausiu pasaulyje fiziku.

Straipsnio puslapiai:

Close

Kokį automobilį pirkti: naują ar naudotą?

Nuosava transporto priemonė daugeliui asmenų bei šeimų yra tapusi neatsiejamu pirkiniu, palengvinančiu ir pagreitinančiu keliones iš vienos vietos į kitą.

Trijų valstybės įmonių iniciatyva steigiamas Transporto inovacijų centras

 2019 m. vasario 15-ąją Susisiekimo ministerijoje buvo pasirašyta sutartis ir memorandumas dėl Transporto inovacijų centro steigimo. Inovacijų centrą steigia 3 valstybės įmonės: „Lietuvos geležinkeliai“, „Kelių ...

Kaip pasirinkti pardavimų mokymų tiekėją?

Ne paslaptis, jog pardavėjų komanda generuoja didžiausias pajamas, išlaikančias visą organizaciją, todėl itin svarbu prisidėti prie šių žmonių žinių bagažo ir įgūdžių tobulinimo. Vienas iš veiksmingų būdų tai padaryti – investuoti į pardavimų komandos mokymus. Vis dėlto, ne visi pardavimų mokymai yra verti investicijų. Besirenkant mokymus ypatingai svarbu atkreipti dėmesį ne tik į jų turinį, ...

Planuojantiems pirkti būstą - paskola nekilnojamam turtui įsigyti

Nuosavo būsto, sodo namelio ar žemės sklypo įsigijimas kiekvienai šeimai suteikia ne tik džiaugsmo, bet ir nedidelio galvos skausmo, kadangi nekilnojamo turto pirkimas pareikalauja nemenkai atverti piniginę. Paskolų banko specialistų teigimu, dauguma žmonių, norinčių įsigyti nuosavą būstą, kreipiasi dėl finansavimo ir pildo paskolos gavimo paraišką internetu

Y karta: kuo skiriasi gimę devintajame ir dešimtajame dešimtmetyje?

Y kartos atstovai daro didelę įtaką darbo rinkai jau beveik 20 metų. Dabartiniai jauni suaugusieji atnešė daug naujovių į darbo procesų sritį ir neretai yra didelė mįslė darbdaviams ir žmogiškųjų išteklių specialistams. ...

Skandinavijoje madingas akcentas populiarėja ir Lietuvoje

Sostinėje, ant gyvenvietės „Lighthouse“ daugiabučių stogų, baigtos įrengti dvi aukščiausios Lietuvoje žaliuojančios terasos. Architektūros ekspertai sutaria, kad žaliuojančių stogų tendencija tiek ant horizontalių, tiek ant ...

Keliautojas Makalius: Naujuosius planuojantys užsienyje jau beveik pavėlavo

Artėjant didžiosioms metų šventėms klausimas „Kur švęsti Naujuosius?“ tampa ne vieno pokalbio tema. Keliautojas Rimvydas Širvinskas-Makalius teigia, kad nors lietuviai pradeda suprasti, jog geriausius pasiūlymus ...

9 patarimai, kaip žiemą komunaliniams mokesčiams išleisti mažiau

Norite sutaupyti vandens? Duše prauskitės su antrąja puse. Ne, tai ne pokštas – specialistai teigia, kad toks santykius gerinantis prausimosi būdas gali sutaupyti iki 50 proc. vandens. O kaip sunaudoti kuo mažiau elektros ...

Kaip per dieną atidaryti elektroninę parduotuvę?

Atidaryti elektroninę parduotuvę tampa vis paprasčiau: nebereikia ilgų ir sudėtingų procesų, samdyti brangiai kainuojančių programuotojų ar derėtis su bankais dėl apmokėjimo būdų. Visa tai galima atlikti vos per dieną. Pasakysite, kad tai ...

„Lidl“ pristato tarptautinį Kalėdų tyrimą: lietuviai norėtų šventę sutikti kaip popiežius

 Dienos trumpėja, oras darosi vis šaltesnis ir palengva pradedame jausti Kalėdų dvasią. Drauge su Kalėdų nuotaikomis artinasi ir galybė pasirengimo didžiausiai metų šventei darbų: organizavimas, apsipirkimas, dekoravimas, dovanų ...

 

 

Dienos klausimas

Ar planuojate įsigyti NT dar šiais metais?

 

Dienos citata

Įsivedus eurą nuo 2015 metų pradžios valstybės rinkliavos nedidės, o valstybė gali parodyti pavyzdį, kaip reikia elgtis perskaičiuojant kainas iš litų į eurus.

Finansų minsitras Rimantas Šadžius

Archyvas

Dienos skaičius

40 proc.

Tiek vidutinis kainų lygis Lietuvoje yra mažesnis nei ES vidurkis.

Archyvas