Suderinti „NordBalt” finansavimo šaltiniai

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija nusprendė, kad tarptautinės elektros jungties „NordBalt“ projektui finansuoti per 2010 – 2016 metus 479 mln. litų bus skirta iš lėšų, surenkamų už viešuosius interesus atitinkančių paslaugų (VIAP) teikimą. Dar 226 mln. litų skyrė Europos Sąjunga.

Visas VIAP tarifo, kuris įeina į galutinę elektros kainą vartotojams, dydis šiemet yra 6,01 ct/kWh, iš jų strateginių projektų finansavimui skiriama dalis yra 0,9 ct/kWh. Pagal patvirtintąjį modelį „NordBalt“ projektui iš VIAP lėšų kitąmet bus skiriama 0,82 ct/kWh.

Kaip skelbta anksčiau, Švedijos perdavimo sistemos operatorius „Svenska Kraftnat” investuos į elektros tilto tarp Lietuvos ir Švedijos projektą apie 700 mln. Lt (2,3 mlrd. Švedijos kronų). Visa „NordBalt“ projekto vertė yra 1,471 mlrd. Lt.

Tarptautinė elektros jungtis „NordBalt“ sujungs Lietuvos ir Švedijos elektros energetikos sistemas ir užtikrins galimybes parsisiųsti elektros iš pigiais hidroresursais turtingų Šiaurės Europos šalių, o pastačius Visagino atominę elektrinę – ir prekiauti Lietuvoje pagaminta elektra. „NordBalt“ jungties eksploatacijos pradžia – 2015 metų gruodis.
 

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/suderinti-nordbalt-finansavimo-saltiniai-10810.html