Šiauliai paskęs tamsoje

Pasibaigus Europos krepšinio čempionato rungtynėms Šiaulių arenoje miestas nugrims į tamsą. Iki šiol ant kas antro ar trečio stulpo degantys šviestuvai „užsimerks“ visiškai. Šiaulių valdžia – taupo.

Pasispardymas prieš tamsą

Čempionato savaitė – vienintelis metas, kai bulvare buvo galima pasivaikščioti iki 24 valandos degant visiems žibintams. Nors vaikštančiųjų praktiškai nebuvo – taip miesto valdžia pabandė pademonstruoti rūpestį užsieniečiams, atvykusiems sirgti už savo rinktines.

Nors prasidėjus rudeniui gatvių žibintai sušvinta apie dešimtą vakaro, varžybų metu nutarta juos įžiebti kiek anksčiau. Be to, ir gatvėse švietė daugiau žibintų. Tačiau – tai visas pasispardymas prieš artėjančia žiemą, kai miestas nugrims į tamsą.

Taupo saugumo sąskaita

Policijos pareigūnai pabrėžia, kad apšviestos gatvės – papildoma saugumo garantija gyventojams. Ir siekiantiems išvengti susitikimų su chuliganais, ir einantiems perėjose. Tačiau miesto valdžios vyrai pėsti nevaikšto, vežiojami už mokesčių mokėtojų pinigus samdytų vairuotojų, kuriems išlaikyti ir aukojamas miestiečių saugumas.

Savivaldybės bendrovės „Šiaulių gatvių apšvietimas“ direktorius Edmundas Laugalis sako sužinojęs, kad lėšos miestui apšviesti kerpamos bemaž puse milijono litų. Seniau bendrovės direktorius sakė spaudoje skaitęs, kad lėšos bus mažinamos tik šimtu tūkstančių litų. Tačiau nauja žinia bendrovės vadovus – varo į neviltį.

„Baliauninkas“ siūlo praskolinti įmonę

Bendrovės „Šiaulių gatvių apšvietimas“ direktorius E. Laugalis bandė kalbėtis su miesto meru, tačiau nesėkmingai. Triukšmingai net du balius miesto gimtadienio proga suorganizavęs meras Justinas Sartauskas teigia, kad gatvės apšviečiančios bendrovės vadovui įvardyta pinigų suma, kuri bus skirta iš biudžeto, ir nurodyta pateikti planą, kaip su šiais pinigais įmonė „išgyvens“. Meras tikina, kad gatves apšviečiančios lempos nebus išjungtos.

Meras turi vienintelį genialų sprendimą, dėl kurio miesto skolos jau susilygina su pajamomis – nemokėti už elektros tiekimą, tai yra dirbti į skolą. O jeigu už skolas elektrą atjungs elektros tiekėjai? „Mes ir už telefonus skolingi, ir už vandenį, ir už elektrą, bet niekas neatjunginėja“, - pareiškė baliais spėjęs pagarsėti miesto vadovas.

Kaip jau buvo skelbta, už biudžeto ir rėmėjų pinigus miesto meras organizavo grandiozinį priėmimą su vaišėmis ir gėrimais. Po šio priėmimo surengtas dar vienas baliukas miesto kavinėje, kur pakviesti tik patys „artimiausieji“ – už mokesčių mokėtojų pinigus.

Užtems ketvirtadalis miesto

Bendrovės „Šiaulių gatvių apšvietimas“ direktorius E. Laugalis jau suskaičiavo, kad lėšos gatvėms apšviesti mažinamos ketvirtadaliu, tai reiškia, jog įmonė bus nepajėgi sumokėti elektros tiekėjams už visus dabar naktimis šviečiančius žibintus. E. Laugalis mato tik vieną išeitį, jeigu valdžia sprendimo nepakeis – išjungti apšvietimą visuose individualių namų kvartaluose.

Direktoriaus žodžiais, pagrindinėse gatvėse naktimis šviečia maždaug kas antras šviestuvas, išjungti dar daugiau šviestuvų būtų pavojinga.

Tiesioginė grėsmė

„Kol kas nusiskundimų iš gyventojų dėl apšvietimo nesu sulaukęs“, - sako Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro viršininkas Kęstutis Dičius. Tačiau, pareigūno žodžiais, sumažinus apšvietimą kyla tiesioginė grėsmė gyventojams.

K. Dičiaus žodžiais, individualių namų kvartaluose nėra šaligatvių, todėl žmonės eina važiuojamąja gatvės dalimi. „Matomumas vienareikšmiai yra saugumo pagrindas“, - teigia viršininkas.

Šviesiausia – sostinėje

Savivaldybės bendrovės „Šiaulių gatvių apšvietimas“ direktorius E. Laugalis sako, kad padėtį sunkina ir brangstanti elektra. Direktorius domėjosi, kaip elgiamasi kituose šalies miestuose. Jo duomenimis, Kaune visi žibintai švies krepšinio čempionato metu, o pinigų gatvėms apšviesti netaupąs tik Vilnius. Vilniuje šviečiantys visi žibintai. E. Laugalio žodžiais, tokį sprendimą šiemet priėmė naujoji sostinės valdžia.

E. Laugalio žodžiais, panašiai kaip ir Šiauliuose tik kas kelintas žibintas šviečia Panevėžyje ir Klaipėdoje.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/siauliai-paskes-tamsoje-12460.html