Kalvarijų turgus į biudžetą kasmet įneš 1,22 mln. litų

 Vilniaus meras Artūras Zuokas su Kalvarijų turgavietės investuotojais - rekonstruoti ir nuomoti laimėjusių įmonių - UAB „Turkmėnlita“, UAB „Contestus Projektai“ ir UAB „Sergorus“ - vadovais antradienį aptarė būsimo turgaus viziją, etapus, kuriais ketinama rekonstruoti turgavietę, pristatė planus atnaujinti Kalvarijų gatvę.

Pagal įmonių pateikiamus preliminarius planus pirmiausia ketinama išspręsti automobilių stovėjimo vietų klausimą, vėliau - rekonstruoti prekybos paviljonus, ir galiausiai pabaigti likusios turgaus dalies modernizavimą. Meras ir įmonių atstovai sutarė, kad atnaujintame turguje svarbiausia patogumas tiek pirkėjui, tiek prekeiviui, taip pat estetinis vaizdas bei atliekamų darbų kokybė.

Sutartis su įmonių grupe bus pasirašyta lapkričio pradžioje. Per metus konsorciumas turės parengti turgaus atnaujinimo techninį projektą. Dar treji metai skiriami turgavietės rekonstravimui, kuris bus vykdomas keliais etapais, kad turgaus veikla nenutrūktų.

Konkurso nugalėtojai 25 metus nuo sutarties pasirašymo dienos savivaldybei mokės 1,22 mln. litų nuomos mokestį, taip pat per pirmus ketverius turgavietės nuomos metus investuos 25 mln. litų į turgavietės atnaujinimą.

Turgavietėje ne mažiau kaip pusė prekybos vietų pastatuose ir 30 proc. likusioje teritorijoje turės būti skiriama smulkiesiems prekeiviams, o po turgavietės rekonstrukcijos nuomininkas privalės išlaikyti ne mažiau kaip 2000 prekybos vietų skaičių.

Taip pat bus sudaryta sutarties priežiūros darbo grupė iš savivaldybės, įmonės ir turgavietės prekeivių ar jų asociacijų atstovų.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/kalvariju-turgus-i-biudzeta-kasmet-ines-1-22-mln-litu-14380.html