Lietuviai neskuba iš bankų atsiimti indėlių

 

Banko „Snoras“ nacionalizacija nesukėlė panikos šalies finansuose, indėliai praktiškai nesumažėjo, penktadienį pranešė Lietuvos bankas.

 

"Mūsų žmonės finansiškai pasirodė žymiai labiau raštingi negu daug kas galvoja. Nėra absoliučiai jokios panikos ir korespondentinių sąskaitų judėjimas, kuris iš esmės atspindi ir indėlių judėjimą, yra labai geras. Kitais žodžiais, neturime jokių kritimų. Kai kuriuose bankuose truputį paaugo (indėliai, -ELTA), kai kuriuose truputį sumažėjo", - per spaudos konferenciją sakė Lietuvos banko valdybos narys Vaidievutis Geralavičius.

Pasak jo, indėlių judėjimas yra labai nedidelis ir atitinka daugiametį vidurkį. Lietuvos banko duomenimis, ketvirtadienį indėliai sumažėjo 0,2 proc., tai sudaro apie 100 mln. litų. Yra buvę dienų, kai indėliai mažėjo 0,5 proc., 0,6 proc. ir 2 proc.

"Dar kartą noriu pasveikinti mūsų žmones, kurie suprato situaciją ir tikrai pasirodė labai nuosaikūs, protingi ir nepuolė į paniką, kas, be abejo, yra labai svarbu", - kalbėjo V. Geralavičius.

Lietuvos banko valdybos narys "stebėtinai gera" pavadino lietuviškų bankų situaciją.

V. Geralavičius teigė negalįs atsakyti, kokia suma pinigų ketvirtadienį buvo išgryninta iš „Snoro“ banko. Preliminariais skaičiavimais, ši suma galėtų siekti 100 mln. litų per dieną, jei kiekvienas indėlininkas išsigrynintų po 500 litų.

Lietuvos banko valdybos narys patikino, kad grynųjų pinigų yra tiek banko sąskaitoje, tiek Lietuvos banko saugyklose. Anot jo, stabiliai veikia ir "Snoro" grupei priklausantis bankas "Finasta". Jeigu kokiuose nors „Snoro“ bankomatuose trūksta pinigų, tai greičiausiai yra skyriaus neapdairumas.

Lietuvos bankas sekmadienį posėdyje kartu su laikinuoju banko „Snoro“ administratoriumi Simonu Freakley'u turėtų svarstyti tolesnius su bendrovės veikla susijusius klausimus.

 

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/lietuviai-neskuba-is-banku-atsiimti-indeliu-16144.html