N. Mačiulis: recesijos ženklų Lietuvoje nėra

 Labiausiai mažmeninės prekybos augimą skatinęs ne pirmojo būtinumo prekių - garso ir vaizdo įrangos, informacijos ir ryšių technologijų - vartojimas rodo, jog pastebimo ekonomikos sulėtėjimo, o juo labiau ekonomikos recesijos ženklų Lietuvoje dar nėra, mano "Swedbank" vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis.

Mažmeninė prekyba šių metų lapkritį, palyginti su tuo pačiu mėnesiu prieš metus, augo 21,8 proc. Naujus augimo rekordus pasiekė mažmeninės prekybos, išskyrus transporto priemones, apimtys - metinis augimas siekė 14,1 proc. ir buvo gerokai spartesnis už rugsėjo mėnesį 11,6 proc. siekusį augimą.

Elektroninių prietaisų pardavimai lapkričio mėnesį buvo net 29,7 proc. didesni nei prieš metus. Tai, "Swedbank" ekonomisto nuomone, rodo gana geras vartotojų nuotaikas ir sąlyginį pasitikėjimą ekonomikos stabilumu.

"Šalies gyventojų noro šventiniu laikotarpiu pamaloninti save ir artimuosius neatšaldė nei banko „Snoras“ bankrotas, nei nuo rugpjūčio mėnesio didėjantis nerimas dėl euro zonos augimo perspektyvų", - akcentuoja N. Mačiulis.

Pramonės produkcija lapkričio mėnesį taip pat augo ir buvo 0,9 proc. didesnė nei prieš metus. Apdirbamoji gamyba, išskyrus rafinuotų naftos produktų gamybą, augo dar sparčiau ir buvo 4,3 proc. didesnė nei prieš metus.

Ekonomistas kitąmet prognozuoja mažesnį nei šįmet mažmeninės prekybos augimą, kuris galėtų siekti apie 5 proc.

Statistikos departamento duomenimis, mažmeninės prekybos, variklinių transporto priemonių ir motociklų didmeninės ir mažmeninės prekybos bei remonto įmonių apyvarta (be PVM) šiemet lapkritį sudarė 2770,3 mln. litų ir, palyginti su spaliu, sumažėjo 1,3 proc. palyginamosiomis kainomis (2010 m. lapkritį, palyginti su spaliu, apyvarta buvo mažesnė 3,5 proc.).

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/n-maciulis-recesijos-zenklu-lietuvoje-nera-18395.html