Kitąmet Tarptautinis Vilniaus oro uostas tikisi spartaus augimo

 2012 metais Tarptautinis Vilniaus oro uostas (TVOU) prognozuoja ketvirtadaliu išaugsiantį keleivių skaičių ir žada 7 naujas tiesiogines skrydžių kryptis.

TVOU duomenimis, 2011 m. Baltijos šalių aviacijos rinka kilo sparčiausiai Europoje: penkiuose didžiausiuose Baltijos šalių oro uostuose - Rygos, Talino, Vilniaus, Kauno ir Palangos - bendras keleivių srautas per 11 mėnesių išaugo 15 proc. - gerokai viršytas Europos vidurkis (4,5 proc.). Lietuvos oro uostuose keleivių skaičius per šį laikotarpį augo 17 proc., o sparčiausią augimą demonstravo Tarptautinis Vilniaus oro uostas - 22 proc.

TVOU generalinio direktoriaus Tomo Vaišvilos teigimu, maršrutų plėtrą bei rekordinį keleivių skaičiaus augimą 2011 metais padėjo pasiekti kryptingai vykdyta žemų kaštų politika ir nauja kainodaros sistema.

"Pasiekėme, kad oro linijų bendrovių mokami mokesčiai būtų net 3 kartus mažesni, nei buvo 2005 m.", - sakė T. Vaišvila.

Šiemet veiklą Vilniuje pradėjo dvi didelės pigių skrydžių bendrovės "WizzAir" ir "Ryanair", "Skyways" avialinijos iš Švedijos, o žiemos pradžioje prie esamų bendrovių prisijungė antra pagal dydį Rusijos aviakompanija "Transaero".

TVOU prognozuoja, kad per 2011 m. keleivių srautas išaugs 24 proc. Kitąmet planuojamas 25 proc. sieksiantis keleivių skaičiaus augimas, o skrydžių turėtų padaugėti 5 proc. 2013 m. augimas turėtų būti atitinkamai 12 ir 8 proc.

2011 metų pabaigoje reguliarius skrydžius iš Vilniaus oro uosto vykdė 17 oro linijų bendrovių - daugiausiai iš visų Baltijos šalių oro uostų. Reguliarūs skrydžiai vykdomi 23 kryptimis į 26 oro uostus.

2012 m. numatomos 7 naujos skrydžių kryptys: nuo kovo - kasdien į Berlyną, 3 kartus per savaitę į Paryžių ("Beauvais" oro uostas) ir Karlsrūhę/Baden-Badeną. Kovo pabaigoje Vilniaus oro uostas kasdieniais skrydžiais bus tiesiogiai sujungtas su jau trečiuoju Maskvos oro uostu - Šeremetjevo. Gegužės mėnesį bus atidaryti skrydžiai po du kartus per savaitę į Bergeną, Oslą (Stanjefordo oro uostas) ir Liverpulį.

Planuojama, kad greta vykdomų reguliariųjų skrydžių išsiplės ir atostoginių skrydžių žemėlapis: iš TVOU tiesioginiais skrydžiais bus galima pasiekti Faro (Portugalija), Malagą (Ispanija), Larnaką (Kipras), Rijeką (Kroatija), taip pat Koso (Graikija) ir Sicilijos (Italija) salas. Be to, kitais metais iš TVOU bus keliaujama dažniau ir didesniais lėktuvais į Frankfurtą, Taliną, Londoną (Lutono oro uostas), Eindhoveną, Donkasterį (Šefildo oro uostas) ir Korką. Pasak oro uosto vadovo, šiuo metu nė viena aviakompanija neplanuoja mažinti nei skrydžių, nei orlaivių skaičiaus.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/kitamet-tarptautinis-vilniaus-oro-uostas-tikisi-spartaus-augimo-18479.html