Maitintojams Kaune tebesitęsia sunkūs laikai

Miestą užgriuvę šalčiai iki minimumo sulėtino tiek mažų, tiek didelių užeigų ar krautuvėlių apyvartą daugelyje Kauno vietų. Ypač tai pastebima miesto centre, kur ko ne viena prie kitos glaudžiasi kokia nors kavinukė ar baras.

Skelbimų apie "laikiną nedarbą" galima aptikti prie kažkada miesto širdimi (dabar tą titulą perėmė "Žalgirio" arena) vadintos Laisvės alėjos užeigos durų. Savininkai priversti laikinai stabdyti savo įmonėlių veiklą, varyti darbuotojus nemokamų atostogų.

Nes prekiaujant per dieną vos už 30-40 litų, kaip naujienų agentūrai ELTA aiškino bendrovės "Pieno baras" direktorė Danutė Černiuvienė, už senoviškai, pagal močiutės receptus bandelėms kepti sunaudotą elektros energiją brangiau tenka sumokėti. O kur dar kitos išlaidos, kur mokesčiai? Nekilnojamojo turto mokestis auga pagal turto vietą, o ne pagal įmonės apyvartą.

Sausio mėnesį baras visai nedirbo. Po atostogų duris atvėrė vasarį, bet per kelias dienas spėjo įsitikinti: paskubėta. Klientų dabar - dar mažiau nei po Naujųjų buvę.

Vienas iš kelias stambias maitinimo įmones jungiančio "Bajorkiemio" restoranų (Kęstučio gatvėje) per pietus samdo solidų muzikantą - smuikininką, kuris savo grojimu masina net miesto savivaldybės tarnautojus pamiršti valdžios rūmuose įsikūrusį "Bernelių užeigos" filialą. Kitas 'Bajorkiemis" prekybos centre "Banginis" pietų metu tarp valgytojų sulaukia nemažai pareigūnų, mat netoliese yra Kauno policijos padalinys.

Bet pietums pasibaigus daugelyje Kauno viešojo maitinimo įmonių - visiškas štilis. Jo neišvengia ir reklamai nemažai lėšų išleidęs "Bajorkiemis". Tikriausiai todėl šiuos restoranus valdančios uždarosios akcinės bendrovės "Bajorų gūžta" pareiškimas ketvirtadienį registruotas Kauno apygardos teisme. Skambus, su turtais ir kitokia gerove asocijuojantis bendrovės pavadinimas atsidūrė sąraše teisme priimtų ieškinių ar pareiškimų dėl bankroto ar restruktūrizavimo bylų iškėlimo.

Eltai penktadienį nepavyko išgirsti įmonės vadovų komentarų šiuo klausimu, nes atsiliepti į telefono skambutį niekas nepanoro. Paskambinus vieno iš "Bajorkiemio" restoranų vadybininkei, ji nesutiko leistis į diskusijas apie galimą bankrotą.

Buvusi garsioji Kauno blyninė žiemai prasidėjus per plauką išvengė bankroto. Desertinio baro savininkė keletą mėnesių intensyviai ieško barui naujo šeimininko: verslą Laisvės alėjoje ji parduoda. Kavinė prie "Aušros" gimnazijos 'krito nelygioje kovoje" su kepyklėlėmis, kurios iš atvežtinės šaldytos tešlos prikepa sočiai bandelių ir gimnazistams, ir augesniems valgytojams.

Beje, Laisvės alėjoje net "greitai maitinantys" restoranai, viliodami lankytojus, priversti žaisti akcijomis: mažina picų kainas, komponuoja pietus, kainuojančius 8-10 Lt. Bet valgytojų maža, nes juos vilioja ne vien Laisvės alėja, bet ir jos prieigos, Vilniaus gatvė.
 

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/maitintojams-kaune-tebesitesia-sunkus-laikai-20449.html