Iš Vilniaus skraidins į Sankt Peterburgą

Pirmadienį iš Vilniaus oro uosto tiesioginius skrydžius į Sankt Peterburgą pradeda aviakompanija „Ak Bars Aero“.

Skrydžiai vyks du kartus per savaitę. Lėktuvas iš Sankt Peterburgo pirmadieniais ir ketvirtadieniais kils 10 val. 30 min. (vietos laiku), o Vilniuje leisis 10 val. 50 min. Iš Vilniaus pakilęs 11 val. 20 min., Sankt Peterburgo oro uostą pasieks 12 val. 40 min.

Skrydžiai bus vykdomi lėktuvu „CRJ200LR“, kuriame telpa 50 keleivių. Tai pirmasis tiesioginis reisas iš Vilniaus į Sankt Peterburgą nuo 2005 metų.

Bilietų kainos į apie puses prasideda nuo 520 litų.

Pasak „Ak Bars Aero“ vadovo Petro Trubaevo, jei rezultatai tenkis, bendrovė planuoja skrydžių skaičių didinti iki trijų per savaitę. Konkrečių keleivių skaičiaus prognozių jis neįvardino, tačiau sakė, kad tikisi, jog lėktuvo užimtumas reiso metu sieks 80 procentų.

„Mums Rusijos rinka yra labai svarbi. Tarp visų užsienio turistų atvykėliai iš Rusijos sudaro 18 proc. – tai antra pagal svarbą rinka“, – teigė Lietuvos Valstybinio turizmo departamento generalinė direktorė Raimonda Balnienė.

Pasak jos, pernai Lietuvą aplankė 320 tūkst. turistų iš Rusijos – tai 43 proc. daugiau nei 2010 metais. Praėjusiais metais jie Lietuvoje išleido 250 mln. litų ir viešbučiuose vidutiniškai apsistojo trim naktim.

Sankt Peterburgas tapo 38-uoju oro uostu, kuris 2012 metų vasarą bus pasiekiamas reguliariais tiesioginiais skrydžiais iš Vilniaus.

„Ak Bars Aero“ veiklė pradėjo 1953 metais pavadinimu „Bugulminskoe Aviapredpriyatie“, o 2009 metais pakeitė pavadinimą ir tapo „Ak Bars Holding“ dalimi. Šiuo metu „Ak Bars Aero“ skraido 14 krypčių, iš jų dvi – į Europos miestus: Miuncheną ir Vilnių.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/is-vilniaus-skraidins-i-sankt-peterburga-23084.html