„Yahoo“ vadovas apkaltintas aukštojo mokslo diplomo suklastojimu

Rizikos draudimo fondo "Third Point" valdytojas Danielis Loebas apkaltino "Yahoo" generalinį direktorių Scottą Thompsoną suklastojus aukštojo mokslo diplomą ir paragino direktorių tarybą vadovą atstatydinti.

Kaip rašo "The DealBook", paaiškėjo, kad S. Thompsonas turi tik vieną buhalterinės apskaitos diplomą, įgytą Stounhilo koledže, o ne du, kaip jis nurodo savo gyvenimo aprašyme.

Akcininkams adresuotame laiške D. Loebas - fondo "Third Point" valdytojas, kuriam priklauso 5,8 proc. internetinės bendrovės akcijų, - paragino direktorių tarybą atleisti S. Thompsoną.

Kompanija žada apsvarstyti šį klausimą ir paskelbti "atitinkamą pareiškimą".

"Third Point" siekia gauti keturias vietas "Yahoo" direktorių taryboje. Šiais metais rizikos draudimo fondas pradėjo agresyvią kovą su kompanijos vadovybe, negailėdamas kritikos žodžių dėl jos vykdomos strategijos ir pasirinkto naujojo generalinio direktoriaus.

Naujuoju Jungtinių Valstijų interneto kompanijos "Yahoo!" vadovu buvęs internetinio atsiskaitymo kompanijos "Paypal" prezidentas S. Thompsonas buvo paskirtas šių metų sausio pradžioje. Jis užėmė rugsėjį atleistos Carolo Bartzo vietą. Pastaroji sulaukė daug kritikos dėl nesugebėjimo paspartinti verslo plėtros.

Iš S. Thompsono tikimasi, kad jis sugrąžins "Yahoo" į konkurencinį lygmenį, padidins dabartinę kompanijos kapitalizaciją. Šiuo metu kompanija vertinama 17,75 mlrd. dolerių, o ši kaina 2,5 karto mažesnė už tą, kurią už "Yahoo" siūlė "Microsoft" 2008-aisiais.

Grynasis "Yahoo" pelnas 2011 m. ketvirtąjį ketvirtį sumažėjo 5 proc. - iki 296 mln. dolerių, palyginti su analogišku 2010 m. ketvirčiu.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/yahoo-vadovas-apkaltintas-aukstojo-mokslo-diplomo-suklastojimu-24924.html