Padaugėjo mažmeninės prekybos ir transporto įmonių turto areštų

Per spalio mėnesį įregistruoti 1123 įmonių turto areštai. Tai 141 atveju daugiau nei ankstesnį mėnesį. Paskutinį kartą 1000 įregistruotų turto areštų riba buvo viršyta rugpjūtį, kai rodiklis pasiekė 1012, rodo kreditų biuro „Creditinfo“ analizė, atlikta pagal Centrinės hipotekos įstaigos duomenis.

Laikinų apribojimų valdyti, naudotis ar disponuoti turtu spalį ypač padaugėjo mažmeninės prekybos, transporto ir pramonės sektoriuose, o mažėjo tik tarp statybos ir nekilnojamo turto bendrovių.

„Turto areštų kreivė lipa aukštyn: per 10 šių metų mėnesių buvo įregistruota daugiau nei 10 tūkst. areštų atvejų - tai 624 atvejais daugiau nei pernai. Areštuoto turto sumos šiemet taip pat didesnės - 2,2 mlrd. Lt, palyginti su 1,6 mlrd. Lt praėjusiais metais tuo pačiu laikotarpiu“, – teigia Alina Buemann, kreditų biuro „Creditinfo“ kredito rizikos vadovė.

Spalio mėnesį didžiausia dalis – beveik 70 proc. – visų įregistruotų turto areštų teko statybos ir nekilnojamo turto, prekybos, pramonės ir transporto bendrovėms.

Daugiausiai įmonių turto areštų praėjusį mėnesį įregistruota Vilniaus (43 proc.), Kauno (18 proc.) ir Klaipėdos (14 proc.) apskrityse, o mažiausiai – Tauragės (1 proc.), Utenos (2 proc.) ir Alytaus (2 proc.) apskrityse.

Išregistruotų turto areštų praėjusį mėnesį užfiksuota 2311 – jų per mėnesį padaugėjo 1375. Vidutiniškai per šiuos metus kas mėnesį buvo išregistruojama po 1000 turto areštų.

Turto areštas yra priverstinis nuosavybės teisės į turtą arba atskirų jos sudedamųjų dalių – valdymo, naudojimosi ar disponavimo – laikinas apribojimas. Turto areštu siekiama užtikrinti įrodymus, civilinį ieškinį, galimą turto konfiskavimą, taip pat baudų ir nesumokėtų įmokų išieškojimą, kreditorių reikalavimų patenkinimą, kitų reikalavimų ir įsipareigojimų įvykdymą.

Kreditų biure „Creditinfo“ yra formuojama fizinių ir juridinių asmenų kredito istorija, nustatomi kredito reitingai bei asmenų galimybės prisiimti finansinius įsipareigojimus. Bankų, lizingo ir telekomunikacijų bendrovių inicijuotas kreditų biuras veikia nuo 2003 metų. Kreditų biurą sukūrusi ir plėtojanti bendrovė “Creditinfo Lietuva“ yra tarptautinės grupės „Creditinfo International GmbH“ narė. Ji taip pat valdo asmeninės kredito istorijos sistemą „Mano Creditinfo“, yra sukūrusi automatizuotas kreditavimo sprendimų priėmimo, klientų elgesio monitoringo bei įsiskolinimų valdymo sistemas.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/padaugejo-mazmenines-prekybos-ir-transporto-imoniu-turto-arestu-32396.html