„General Motors“ išsipirko 200 mln. savo akcijų

Kompanija "General Motors" išperka iš JAV iždo savo 200 mln. akcijų, taip priartindama dieną, kai valstybė atsisakys automobilių gamintojos kontrolės, rašo "The Wall Street Journal".

Automobilių gamintoja sumokės 5,5 mlrd. dolerių už akcijas ir tikisi užbaigti šį sandorį iki šių metų pabaigos. Šiuo sandoriu kompanija tikisi sumažinti iždo turimą GM dalį nuo 26,5 iki 19 proc.

"Mes jaučiame, kad šis sandoris patrauklus pačiai kompanijai, geras verslui ir naudingas automobilių pardavimams", - pareiškė GM finansų direktorius Danas Ammanas.

Automobilių gamintoja GM mėgina atitaisyti savo reputaciją po bankroto ir 2009 metais vyriausybės skirtų subsidijų. GM net buvo pakrikštyta "valstybiniais varikliais" (Government Motors), o daugelis mokesčių mokėtojų pasisakė prieš tai, kad į kompaniją būtų įliejami jų pinigai.

Sausį, įgyvendinus sandorį su GM, iždas pradės pardavinėti savo likusias 300 mln. 100 tūkst. kompanijos akcijų, teigiama automobilių kompanijos pareiškime. Pasak D. Amano, GM kol kas neketina pirkti daugiau akcijų.

Kai GM užbaigs akcijų išpirkimo programą, iždas susigrąžins apie 28,7 mlrd. dolerių iš 50 mlrd. dolerių, kuriuos ji investavo į GM.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/general-motors-issipirko-200-mln-savo-akciju-34189.html