Detroito automobilių parodos pažibos

Detroitas sukaustė viso pasaulio automobilių mėgėjų dėmesį – JAV automobilių tėvyne laikomame mieste tęsiasi Šiaurės Amerikos tarptautinė automobilių paroda, kuri šį savaitgali duris atveria ir plačiajai visuomenei.

Žiniasklaidos atstovams skirtoje išankstinėje peržiūroje buvo pristatytas ne vienas naujas automobilio modelis ir koncepcija. Portalas „Business Insider“ siūlo susipažinti su šių metų Detroito automobilių parodos pažibomis.

JAV automobilių gamintoja „Ford“ pristatė naują pikapo viziją „Atlas“, kuris, kaip tikimasi, ateityje pakeis populiarųjį F150 modelį. Įspūdingame pristatyme „Ford Atlas“ buvo nuleistas iš palubių.

Šaltinis: AFP

Bene didžiausia naujove Detroito automobilių parodoje tapo naujasis „Chevrolet“ automobilis „Corvette C7“. Naujasis modelis smarkiai skiriasi nuo „Corvette C6“ – išliko tik dvi senojo modelio dalys.

Šaltinis: AFP

Bendrovės „Bentley“ modelis „Continental GT Speed“ turi 6 litrų W12 variklį ir yra greičiausias keturvietis kabrioletas pasaulyje.

Šaltinis: AFP

Vokietijos automobilių gamintojos BMW 4-serijos koncepcijos kupė netrukus turėtų pakeisti 3-serijos kupė. Ilgas ir žemo kėbulo automobilis techniškai yra koncepcija, bet turbūt nesuklys teigiantys, kad taip gali atrodyti ir masinei gamybai skirtas automobilis.

Šaltinis: Reuters

„Audi R8“ nepasižymi didelėmis naujovėmis, tačiau į jį žiūrėti visuomet malonu. 5,2 litro variklis sukuria 525 arklio galias, 100 km/h greitį išvysto per 3,7 sekundės, o kaina prasideda nuo 149 tūkst. JAV dolerių.

Šaltinis: AFP

Elektrinių automobilių gamintoja „Tesla“ ketina savo sukurtą „Model X“ artimiausioje ateityje pradėti gaminti masiškai. Automobilyje yra 7 sėdimos vietos, dvi bagažinės ir galinės pakeliamos durys.

Šaltinis: AFP

Kompanijos „Daimler“ valdybos pirmininkas Dieteris Zetsche teigė, kad raidė E „Mercedes-Benz“ E-klasės kupė reiškia emociją, efektyvumą ir papildomą intelektą.

Šaltinis: AFP

„Mercedes-Benz SLS AMG“ buvo pristatytas Los Andželo automobilių parodoje, tačiau tai nepaneigia fakto, kad šis prabangus automobilis buvo vienas šauniausių modelių Detroite.

Šaltinis: AFP

„Acura“ Detroite pristatė savo NSX hibrido koncepciją. Žemo ir plataus kėbulo automobilis masinei gamybai bus pristatytas anksčiausiai po dvejų metų.

Šaltinis: Reuters

„Maserati“ sukurtas „Quattroporte“ yra bene gražiausias iki šiol matytas sedanas, ypač jei šalia jo stovi žavinga moteris.

Šaltinis: Reuters

JAV prabangių automobilių gamintojos „Lincoln“ Detroite pristatyta visureigio MKC koncepcija leidžia nesunkiai atspėti, kaip atrodys šis automobilis, kai bus pradėta masinė jo gamyba.

Šaltinis: AFP

Kompanija „Land Rover“ savo naująjį visureigio „Range Rover“ modelį pristatė praėjusių metų rugsėjį Londone vykusioje automobilių parodoje. Nepaisant to, visuomet įdomu pamatyti naująjį prabangų visureigį, kuris yra efektyvesnis nei jo pirmtakai.

Šaltinis: AFP

Šiais metais kompanija „Ford“ švenčia 150-ąjį bendrovės įkūrėjo Henry Fordo gimtadienį. Detroito parodoje tarp „Ford“ modelių buvo galimą pamatyti ir 1903 metais pagamintą „Model A“ – seniausią išlikusį „Ford“ automobilį.

Šaltinis: AFP

Naujasis „Audi RS7“ automobilis yra galingesnė A7 ir S7 modelių versija su 560 arklio galių ir 4 litrų V8 varikliu. Turint omenyje, kad tai yra sedanas, o ne sportinis automobilis, 305 km/h maksimalus greitis atrodo išties įspūdingai.

Šaltinis: AFP

Kompanija „Cadillac“ pristatė elektrinį prabangų sedaną ELR, kurio pavarų dėžė buvo paimta iš „Chevy Volt“. Automobilis turėtų konkuruoti su kitu elektromobiliu – „Tesla Model S“.

Šaltinis: AFP

Gruodžio mėnesį kompanija „Lexus“ pagamino 500-ąjį ir paskutinį LFA modelį. Taigi šio superautomobilio pasirodymas Detroite gali būti paskutinis pasispardymas.

Šaltinis: AFP

Šis oranžinis automobilis yra „Furia“ koncepcija, kuri atskleidžia „Toyota Corolla“ automobilių ateitį. Koncepcija žymi naują ir įdomų paprasto automobilio stilių.

Šaltinis: AFP

„F12berlinetta“ yra galingiausias bet kada sukurtas „Ferrari“ automobilis. Pirmąjį modelį aukcione pirkėjas įsigijo už 1,125 mln. JAV dolerių.

Šaltinis: AFP

Visureigį primenantis „Mini John Cooper Works Countryman“ galbūt nepasižymi dailumu, tačiau įdomu pamatyti tiek daug galios (208 arklio galias) tokiame nedideliame automobilyje.

Šaltinis: Reuters

„Nissan Resonance“ koncepcija nėra tokia bjauri kaip „Juke“ ir įdomesnė nei „Murano“. Per artimiausius metus šis automobilis gali tapti svarbia „Nissan“ produkcijos dalimi.

Šaltinis: AFP

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/detroito-automobiliu-parodos-pazibos-35148.html