Socialdemokratai siūlys kompensuoti 40 proc. renovacijos kainos

Socialdemokratai mato galimybių gyventojams kompensuoti 40 proc. daugiabučių namų renovavimo kainos.

Tai pranešta Seimo socialdemokratų partijos frakcijos posėdyje, kuriame aptartas savivaldybių vaidmuo vykdant Vyriausybės siūlomą naują daugiabučių namų renovacijos programą, savivaldybėms bei gyventojams aktualūs su šia programa susiję klausimai.

Valstybės parama renovavusiems būstus dabar siekia 30 proc. Aplinkos ministerija žada pirmiesiems projektams iš Klimato kaitos programos skirti dar 10 proc., tad gyventojams tektų mokėti tik 60 proc. paskolos. LSDP frakcijos posėdyje dalyvavęs Premjeras Algirdas Butkevičius akcentavo, kad finansinė našta gyventojams nepadidės, nes renovacijos kaštus galės dengti lėšomis, likusiomis sutaupius šilumos.

LSDP frakcijos iniciatyva iki naujos Seimo sesijos pradžios ketinama parengti keletą įstatymų pakeitimų, kurie bus naudingi norintiems atnaujinti būstus. Socialinės paramos įstatyme ketinama numatyti, kad gaunantieji valstybės paramą šildymui šiomis lėšomis dalyvaus būsto renovacijoje. Taip pat bus papildytas Statybos techninis reglamentas reikalavimais statinių energetiniam efektyvumui užtikrinti.

Naujoji socialdemokratų parengta namų renovavimo programa apima ne tik daugiabučių namų renovavimą, bet ir šilumos ūkio pertvarką, kad gyventojai už šilumą mokėtų mažiau nei iki šiol.

Šios programos įgyvendinime aktyviai dalyvaus savivaldybės. Jos atrinks daugiabučius statinius remdamosi šilumos suvartojimo duomenimis, rengs investicinius projektus. Pirmiesiems programos dalyviams investicinius projektus padės parengti Aplinkos ministerijos įkurta įmonė. Investiciniuose projektuose bus numatytos renovavimo priemonės, kaina.

Frakcijos nariai kėlė klausimus, ar tinkamai apgalvota renovavimo schema, kad nebūtų vietos korupcijai ir neskaidriems susitarimams, kas bus atsakingas už nekokybiškai atliktus darbus. Pagal renovacijos schemą administruojančios įmonės tik administruos ir bankams teiks investicinius projektus bei paraiškas paskoloms gauti, o pačių pinigų negaus. Rangos darbai bus perkami per Centrinę pirkimų organizaciją (CPO). Atliktus darbus aktuos ir jų kokybę tikrins administratoriai, savivaldybių bei programą koordinuosiančios įmonės specialistai. Frakcijos nariai siūlė į šį procesą įtraukti ir gyventojų atstovus. Tik tuomet bankai sumokės už atliktus darbus. Kad renovacija būtų kokybiška ir ilgaamžė, bus pasirenkamos pagal nustatytus reglamentus kokybiškos medžiagos, perkamos taip pat per CPO. Renovavimo darbus atliekančios statybinės organizacijos privalo būti sertifikuotos ir turinčios draudimą, kad išaiškėjus renovacijos darbų trūkumams jie būtų šalinami šio draudimo sąskaita.
 

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/socialdemokratai-siulys-kompensuoti-40-proc-renovacijos-kainos-35355.html