Pernai sulaikyta daugiau vogtų automobilių

Pasieniečiai pernai sulaikė 57 proc. daugiau per valstybės sieną varytų automobilių, kurie, įtariama, buvo vogti. Dažniausiai juos vairavo Lietuvos ir Baltarusijos piliečiai.

Iš viso 2010-aisiais Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai tokių mašinų sulaikė 155. 2009 metais - 99.

VSAT turimais duomenimis, pernai vogti automobiliai pasieniečių dažniausiai buvo sulaikomi pasienyje su Baltarusija - 79 tokie atvejai. Dažniausiai tokias mašinas buvo bandoma varyti iš Lietuvos.

Pasitaikė nemažai atvejų, kai Lietuvos turguose ar pagal skelbimus automobilius įsigiję Baltarusijos piliečiai tik išvykdami į savo šalį iš Lietuvos pasieniečių sužinodavo, kad jų pirktas automobilis yra vogtas.

41 vogtą mašiną pernai sulaikė sieną su Lenkija kontroliuojantys pareigūnai. Tai daugiausiai Vakarų Europos šalyse, ypač Vokietijoje, vogti apynauji ar nauji automobiliai.

Kiek vogtų automobilių pasiekia Lietuvą per Lenkiją, galima tik numanyti, nes pasieniečiai patikrina vos 1 proc. iš šios šalies įvažiuojančių mašinų. Automobilių vagys, kaip ir kiti nusikaltėliai, naudojasi atsivėrusiomis Šengeno erdvės vidaus sienomis. Lietuvai ir Lenkijai tapus Šengeno narėmis ir nelikus nuolatinių patikrinimų VSAT pareigūnai čia, kaip ir pasienyje su Latvija, atlieka tik pasirinktinius tikrinimus.

Pernai 12 vogtų mašinų VSAT pareigūnai sulaikė pasienyje su Rusija, 11 - pajūryje, 5 - pasienyje su Latvija ir dar 7 - šalies viduje.

Dažniausiai prie vogtų automobilių vairo pernai įkliūdavo Lietuvos piliečiai - tokių sulaikyta 65. Dar 45 vogtas mašinas vairavo Baltarusijos piliečiai.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/pernai-sulaikyta-daugiau-vogtu-automobiliu-3791.html