Valdininkai veržiasi diržus kraustydamiesi į didesnes patalpas

Prieš savivaldos rinkimus valdančiosios partijos mėgsta populistines kalbas apie valdžios aparato taupymo priemones, tačiau tikrovėje viskas vyksta atvirkščiai.

Vyriausybės nutarimu nuspręsta Nacionalinės žemės tarnybos Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono žemėtvarkos skyrius perkelti į bendras patalpas sostinės Kalvarijų gatvėje.

Esą tokia iškili reforma atneš daug naudos: išlaikyti valdininkus bus pigiau valstybei ir patogiau piliečiams. Jeigu Vilniaus miesto žemėtvarkininkai nusikratys interesanto pasiųsdami jį pas kolegas iš rajono, nereikės klajoti per pusę miesto.

Tačiau žemėtvarkininkams numatytose patalpose iki šiol dirbo Valstybinė ligonių kasa, kuriai numatytos patalpos Europos aikštėje, buvusiuose Vilniaus apskrities viršininko administracijos rūmuose.

Bet ligonių kasa negalėjo persikraustyti į naujas patalpas, kol jose šeimininkavo Vilniaus miesto žemėtvarkininkai. O būtent jiems, kaip ir Vilniaus rajono žemėtvarkos specialistams, Nacionalinės žemės tarnybos atstovės Kristinos Chlynovos-Žukovski teigimu, itin “trūko ploto tinkamai aptarnauti gyventojus - nebuvo kur įrengti archyvo ir vieno langelio kabinetų”.

Iki šiol Vilniaus miesto žemėtvarkininkai Europos aikštėje užėmė 693,99 kv.m ploto patalpas, o rajono specialistai - Vitebsko gatvėje - 415,61 kv.m.

Persikraustę į Kalvarijų gatvėje buvusią Valstybinės ligonių kasos būstinę, žemėtvarkininkai karaliauja jau 1727,27 kv.m ploto biure.

Žemėtvarkininkų persikraustymo rezultatas - plius 617, 67 kv.m ploto. Vienam langeliui ir archyvui.

Kadangi viena valstybės institucija persikėlė į kitos valstybinės institucijos patalpas pagal panaudos sutartį, nuomos mokesčio nėra. Tačiau apie žemėtvarkininkų padidėjusių patalpų mokesčius už komunalines paslaugas nėra žinoma, nes tuo net nesidomėta.

“Kol kas negalime pateikti lyginamųjų duomenų, ar už komunalines paslaugas naujose patalpose per metus bus sumokėta mažiau, ar daugiau”, - “Respublikai” teigė Nacionalinės žemės tarnybos atstovė K.Chlynova-Žukovski.

Nors žemėtvarkininkų patalpų reforma įvyko net neapskaičiavus, kiek kainuos trečdaliu padidintų patalpų šildymas, smagu, kad bent persikraustyti jiems pavyko labai pigiai.

Dviejų valdiškų kontorų perkėlimas į kitos tokios pat valdiškos kontoros biurą mokesčių mokėtojams, jei tikėtume K.Chlynova-Žukovski, atsiėjo vos 21 060 litų.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/valdininkai-verziasi-dirzus-kraustydamiesi-i-didesnes-patalpas-3799.html