„Maxima“ pateko į Latvijos skolininkų sąrašą

Į Latvijos mokesčių skolininkų sąrašą įtrauktos šioje šalyje veikiančios mažmeninės prekybos bendrovės „Maxima“ ir „SIA Rimi Latvia“, rašo „Verslo žinios“.

Anot naujienų portalo db.lv verslininkai priešinosi Valstybės pajamų tarnybos (VPT) planams į mokestinių skolininkų duomenų bazę įtraukti įmones, kurių skola viršija daugiau nei 100 latų. Dėl tokių mažų įsiskolinimų tūkstančiai Latvijoje veikiančių bendrovių pateko į juodąjį sąrašą. Be to, ši duomenų bazė yra atnaujinama tik du kartus per mėnesį.

Į minėtą sąrašą pateko ir mažmeninės prekybos bendrovės „Maxima“ bei „Rimi“.

Viešojoje mokesčių skolininkų sąrašo dalyje rašoma, kad „Maxima“ skolinga 3566,33, tuo tarpu bendrovės atstovo teigimu VPT elektroninio deklaravimo sistemoje nėra jokių duomenų apie įmonės skolas

Anot db.lv dėl kiek pavėluoto vieno bankinio pavedimo į skolininkų sąrašą buvo įtraukta latviška „Rimi“ Tai patvirtino Laura Podskočij, „Rimi Latvia“ atstovė.

„Rimi Latvia“ į „juodąjį sąrašą“ pateko dėl to, kad duomenys apie balandžio 5 d. atliktą bankinį pavedimą iki balandžio 7 d., kuomet duomenų bazė buvo atnaujinama, dar nepasiekė VPT.

Norėdamos išvengti panašių nesusipratimų Latvijos bendrovės turės daryti bankinius pavedimus keliomis dienomis anksčiau, tačiau tai gali turėti neigiamos įtakos bendrovių apyvartinių lėšų judėjimui.

 

 


 

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/maxima-pateko-i-latvijos-skolininku-sarasa-38485.html