Pigių rūbų kaina – žmonių gyvybės

Bangladeše sugriuvusiame drabužių siuvyklų pastate sekmadienį įsiliepsnojęs gaisras pražudė moterį, kurios 110 valandų trukusi kova dėl išlikimo sujaudino šalį po didžiausios joje įvykusios pramonės avarijos, iki šiol nusinešusios bent 381 žmogaus gyvybę, pranešė šalies ugniagesių vadas.

Tiesioginiuose televizijos reportažuose buvo matomi verkiantys ugniagesiai, kai jiems nepavyko išgelbėti po griuvėsiais įstrigusios drabužių siuvėjos Shahnaz (Šahnaz) - vieną vaiką auginančios našlės, kurios narsi kova dėl savo gyvybės buvo tapusi vilties simboliu po katastrofos.

"Ugnis įsiplieskė, kai pjovėme vieną siją, mėgindami ištraukti, kaip manome, paskutinį likusį gyvą žmogų iš sugriuvusio pastato. Sugebėjome ją užgesinti, tačiau kai sugrįžome, pamatėme ją mirusią", - ugniagesių vadas Ahmedas Ali sakė naujienų agentūrai AFP.

"Ji buvo drąsi moteris ir kovojo iki pat galo. Šiandien dirbome 10-11 valandų, mėgindami ją ištraukti gyvą. Priėmėme šį iššūkį, bet pralaimėjome", - pridūrė jis.

Trys gelbėtojai taip pat buvo sužeisti per gaisrą, kuris buvo užgesintas per kelias minutes, ugniagesių tarnybos direktorius Zihadul Islamas.

Tikėtina, kad bus rasta daugiau kūnų, kai darbininkai, kurie anksčiau naudojo tik rankinius įrankius, baimindamiesi pakenkti likusiems gyviems žmonėms, pradėjo naudoti sunkiąją techniką, keldami mūro ir gelžbetonio nuolaužas, kad išvalytų griuvėsius.

Ugniagesys Abulas Khayeras, kuris kalbėjosi su Shahnaz per mėginimą ją išgelbėti, sakė, kad moteris turėjo 18 mėnesių sūnų.

"Ji laikėsi dėl bernioko... Ji man sakė: "Esi mano brolis, prašau, nepalik manęs vienos", - pasakojo, A.Khayeras.

Aštuonių aukštų pastatas "Rana Plaza", kuris sugriuvo trečiadienio rytą, buvo įrengtas pažeidžiant statybos taisykles, kaip ir daugelis kitų statinių sostinėje Dakoje.

Iki sekmadienio patvirtintų aukų skaičius išaugo iki 381, nurodė policijos pareigūnas Liakotas Hossainas.

Apie 2 500 buvo išgelbėti nelaimės vietoje, tačiau kai kuriems teko amputuoti galūnes, kad būtų įmanoma juos ištraukti iš po suvirtusių gelžbetonio blokų.

Ši tragedija dar kartą paskatino atkreipti dėmesį į prastas darbo sąlygas 20 mlrd. JAV dolerių vertės Bangladešo drabužių pramonėje, kuri yra antroji didžiausia pasaulyje po Kinijos ir aprūpina prekėmis daugelį vakarų šalių drabužių prekybos tinklų.

Kaip pranešama, sugriuvusiame pastate buvo siuvami drabužiai Didžiosios Britanijos drabužių parduotuvių tinklui "Primark" ir Ispanijos "Mango", tuo tarpu vienas AFP žurnalistas tarp nuolaužų rado marškinių su prekybos ženklo "United Colors of Benetton" etiketėmis.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/pigiu-rubu-kaina-zmoniu-gyvybes-38732.html