Pasaulinis atšilimas baigėsi: prasidėjo atšalimo periodas?

Dėl šaltos arktinės vasaros beveik milijonu kvadratinių mylių padidėjo vasarą ledu padengtos teritorijos Arktyje, palyginti su tuo pačiu metų laiku 2012-aisiais. Tokia tendencija jau buvo išpranašauta „BBC“ televizijos prieš šešerius metus, todėl vis daugiau mokslininkų pradeda kalbėti, kad visuotinis atšilimas baigėsi, prasideda atšalimo periodas, rašo dailymail.co.uk.

Rudenį visada prasideda kasmetinis užšalimo periodas, tačiau šiais metais ištisus metus ledai nebuvo atitirpę, dėl to ledu padengtas plotas vis didėja ir yra beveik pusės Europos teritorijos dydžio – driekiasi nuo Kanadai priklausančių salų iki pat Rusijos šiaurės krantų.

Įprastai vasaros metu Šiaurės vakaruose dėl ledų tirpimo atsiranda naujas laivų kelias, tačiau šiais metais taip neįvyko.

Dėl tokios atšiaurios arktinės vasaros įžymūs mokslininkai teigia, kad tiek daug apkalbėtas pasaulinis atšilimas baigėsi ir prasidėjo visuotinis atšalimo periodas, kuris turėtų užsitęsti iki šio amžiaus vidurio.

Jau pastaruosius keletą metų netyla diskusijos apie globalų atšilimą. Vis daugiau mokslininkų teigia, kad atšilimas jau praeityje. Yra net patvirtinančių teiginių, kad jau nuo 1997 metų atšilimo procesas sustojo.

Jungtinės tautos žada spalį surengti specialų susitikimą, kuriame bus pristatyta ataskaita, rengiama kas 6 ar 7 metus. Joje turėtų būti apžvelgiami klimato pokyčiai ir ateities tendencijos. Tačiau tokia atšiauri arktinė vasara privertė sušaukti neeilinį Jungtinių Tautų susitikimą Stokholme rugsėjo mėnesį, kur ir bus aptarti nauji duomenys.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/pasaulinis-atsilimas-baigesi-prasidejo-atsalimo-periodas-42706.html