„Kuklūs“ V. Putino milijardai

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas yra sakęs, kad kaip nedidelę algą gaunantis politikas, jis aria, kaip „galėjos vergas“, rašo CNBC. Prezidentas, į visuomenę besikreipiantis „jūsų kukliu tarnu“, pernai deklaravo 187 tūkst. JAV dolerių (468 tūkst. litų) siekiančias pajamas.

Oficialiai Rusijos prezidentas yra deklaravęs nedidelį butą ir tris pigius automobilius. CNBC teigia, kad politikas neabejotinai yra sukaupęs daug daugiau turto, tačiau kiek daugiau?

Žiniasklaidoje jau ne kartą bandyta įvertinti tikslius Rusijos vadovo turtus, tačiau tikslių skaičių pateikti dar nepavyko.

Rusijos galingieji neretai turtą slepia dukterinių įmonių seifuose, mokesčių rojuose ir giminaičių sąskaitose, todėl visai nekeista, kad vieno labiausiai saugomo žmonių pasaulyje banko sąskaitos detalių neiškapstė nė vienas žurnalistas.

V. Putinas ir jo atstovai ilgai neigė bet kokius gandus apie Rusijos prezidento turtus, tačiau Rusijos politikos žinovai ir oponentai tikino, kad politikas yra sukaupęs milijardus.

„WikiLeaks“ išplatintoje ataskaitoje, buvusi JAV valstybės sekretorė Condoleezza Rice cituoja vieną Rusijos opozicijos veikėją, kuris teigė, kad „Vladimiras Putinas iš visų jėgų milžiniškais finansiniais ištekliais stengiasi apsaugoti savo ateitį, kuri gali komplikuotis netekus politinės galios.“

Rusijos politikos analitikas Stanislavas Belkovskis mano, kad Kremliaus vadovas yra sukaupęs daugiau nei 40 mlrd. JAV dolerių (104 mlrd. litų) – sumą prilygstančią metiniam Lietuvos BVP.

Manoma, kad V. Putino turtą sudaro 20 privačių namų, 4 jachtos, 43 lėktuvai, 15 sraigtasparnių ir privatus lėktuvas, kurio interjero detalės atsiėjo 18 mln. dolerių (46,8 mln. litų).
 

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/kuklus-v-putino-milijardai-42830.html