Darbo partijos bylos baigtis vėl tolsta

Lietuvos apeliaciniam teismui ketvirtadienį dėl advokatės ligos nepavyko pradėti nagrinėti skundų Darbo partijos "juodosios buhalterijos" byloje. Kitas posėdis vyks po pusantro mėnesio - lapkričio 26 dieną.

Posėdžio pradžioje teisėja Violeta Ražinskaitė informavo, kad išvakarėse buvo gautas Darbo partijai atstovaujančios advokatės Violetos Bazienės raštas ir medicininė pažyma.

"Jai nedalyvauja negalima nagrinėti, jos skundas yra paduotas, kito atstovo nėra", - sakė prokuroras Saulius Verseckas.

Visi proceso dalyviai - devyni atvykę advokatai, keturi nuteistieji ir Valstybinės mokesčių inspekcijos atstovė pritarė prokuroro nuomonei.

"Teisėjų kolegijai nieko kito nelieka konstatuoti, kad prokuroras pasakė, kas parašyta įstatyme. Juridinis asmuo turi turėti atstovą. Šiandien iš tikrųjų bylos nagrinėti negalime, kol nedalyvaus Darbo partijos atstovė", - sakė teisėja V.Ražinskaitė.

Iš viso teismas yra gavęs septynis apeliacinius skundus dėl Vilniaus apygardos teismo liepos 12 dieną paskelbto nuosprendžio - skundus parašė Generalinė prokuratūra, Darbo partijos atstovai, nuteistieji ir jų advokatai.

Partijos įkūrėją Viktorą Uspaskichą teismas pripažino kaltu dėl sukčiavimo ir apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo ir skyrė jam ketverių metų laisvės atėmimo bausmę.

Pagal nuosprendį, parlamentarė V.Vonžutaitė, teismo įvardyta V.Uspaskicho dešiniąja ranka, už grotų turėtų praleisti trejus metus.

Buvusiai partijos finansininkei M.Liutkevičienei teismas skyrė vienus metus nelaisvės, o parlamentarui V.Gapšiui - 35 tūkst. litų baudą.

 

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/darbo-partijos-bylos-baigtis-vel-tolsta-43769.html