Švedija prisijungs prie NATO pratybų Baltijos šalyse ir Lenkijoje

Švedija nusprendė prisijungti prie NATO greitojo reagavimo pajėgų ir dalyvaus kitą mėnesį Baltijos šalyse ir Lenkijoje vyksiančiose karinėse pratybose „Steadfast Jazz", pranešė Aljansas.

NATO nepriklausanti Švedija į pratybas siųs štabo karininkus. Pratybose dalyvaus dar dvi NATO nepriklausančios šalys - Suomija ir Ukraina.
„Sveikinu Švedijos dalyvavimą kartu su Suomija ir Ukraina. Mūsų santykiai jau yra tvirti, o tai juos dar labiau sustiprins", - pranešime spaudai teigė NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas (Andersas Fouhas Rasmusenas).

NATO atstovai Švedijos dalyvavimui pritarė pirmadienį.

Lapkričio 2-9 dienomis vyksiančiose pratybose Lenkijoje ir Baltijos šalyse vyksiančiose dalyvaus 6 tūkst. NATO karių, įskaitant apie 300 Lietuvos karių.

Tai bus pirmosios NATO greitojo reagavimo pajėgų pratybos šiame regione. Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas jas yra pavadinęs „įrodymu, kad Aljansas yra pasirengęs ginti Baltijos šalis ir Lenkiją nuo bet kokių grėsmių".

Pratybos „Steadfast Jazz 2013" bus bus sujungtos su pratybomis „Baltijos šeimininkas 2013" (angl. „Baltic Host 2013"), kurių metų vertinamas Baltijos šalių pasirengimas teikti priimančiosios šalies paramą į pagalbą krizinėse situacijose atskubėjusiems NATO sąjungininkams.

NATO pranešime teigiama, kad Švedija nusprendė į greitojo reagavimo pajėgas pasiųsti orlaivius, laivus ir sausumos pajėgas.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/svedija-prisijungs-prie-nato-pratybu-baltijos-salyse-ir-lenkijoje-43934.html