Svarsto dėl naujo skalūnų dujų konkurso

 

Aplinkos ministerijos komisija kitos savaitės pradžioje apsispręs, ar skelbti naują skalūnų gavybos paieškos konkursą, sako Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis

„Mano žiniomis, jinai (komisija - BNS) remiasi konkurso paskelbimo sąlygom. Ten yra sakoma, kad jei niekas konkurse nedalyvauja, komisija turi galimybę paskelbti du variantus: visiškai nutraukti konkursą (...) Jeigu bus nutarta skelbti naują šaukimą, įsivaizduoju, turėtų būti kaip ir tęsinys pirmo“, - po politinės tarybos posėdžio Vyriausybėje pirmadienį sakė aplinkos ministras.

Pasak V.Mazuronio, jeigu bus nutarta konkursą tęsti, jame galės dalyvauti visos įmonės, kurios atitiks kriterijus.

„Bus atviras konkursas, niekam neuždrausta dalyvauti. Gaila, kad pasiliko tik vienas dalyvis (pirmajame konkurse - BNS) , kuris nusprendė išeiti, bet jei būtų daugiau dalyvių pirmame etape, būtų smagu“, - sakė V.Mazuronis.

Spalio pradžioje „Chevron“ Vyriausybei pranešė, kad nebedalyvaus konkurse ir nebeieškos skalūnų dujų Lietuvoje. Pasak bendrovės, taip pasielgta dėl nepalankios mokestinės aplinkos Lietuvoje.

Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis ir Vyriausybės kancleris Alminas Mačiulis spalio 28 dieną ketina susitikti su "Chevron" atstovais. Pastarasis BNS teigė, jog planuoja aptarti „Chevron“ galimybes dalyvauti naujame skalūnų dujų konkurse.

BNS žiniomis, į Lietuvą spalio 27-29 dienomis turėtų atvykti " Chevron Exploration & Production Europe" vadovas Derekas Magnessas (Derekas Magnessas).

 

 

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/svarsto-del-naujo-skalunu-duju-konkurso-44183.html