Sieks su D. Medvedevu aptarti lietuviškų pieno produktų importą

Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad šią savaitę su Rusijos premjeru Dmitrijumi Medvedevu sieks aptarti Lietuvos pieno perdirbėjų produkcijos importo į Rusiją ribojimą ir derybas su dujų koncernu „Gazprom".

„Kol kas dar temos nėra suderintos. Grįšiu į Lietuvą, tai tikriausiai jau žinosiu, kokie klausimai bus aptariami", - pirmadienio vakarą po Šiaurės ir Baltijos šalių premjerų susitikimo Osle BNS sakė A.Butkevičius.

„Aš manau, kad tai yra mūsų aktualiausi klausimai, derantis su Rusija ir derantis įmonių lygiu. Tikriausiai, abu klausimai bus paliesti", - BNS sakė jis, atsakydamas į klausimą, ar ketina su Rusijos premjeru kalbėtis apie Lietuvos pieno perdirbėjų problemas ir derybas su „Gazprom".

BNS žiniomis, A.Butkevičiaus bei D.Medvedevo pokalbis telefonu turėtų įvykti spalio 30 dieną, šiuo metu derinamos pokalbio temos.

Maskva siūlo kalbėtis ne apie lietuviško pieno problemas, o apie bevizio režimo su Karaliaučiumi, taip pat - Pirmojo Baltijos kanalo retransliavimo klausimus.

Anksčiau A.Butkevičius tvirtino, kad dėl prekybos lietuviškais pieno produktais kilusių problemų aptarimas nebuvo tarp Rusijos siūlomų temų.
Rusija jau kelias savaites neįsileidžia lietuviškų pieno produktų. Maskva teigia, kad tai padaryta dėl nepakankamo produktų saugumo, bet Lietuvos ir Europos Sąjungos (ES) pareigūnai tai vadina politiškai motyvuotu žingsniu. Keturios didžiausios šalies pieno perdirbimo įmonės – „Rokiškio sūris", „Pieno žvaigždės", „Žemaitijos pienas" ir Vilkyškių pieninė, Rusijoje gaunančios iki 40 proc. savo pajamų, dėl blokados nebegali eksportuoti į Rusiją.

Neseniai su „Gazprom" valdybos pirmininko pavaduotoju Aleksandru Medvedevu susitikęs Lietuvos energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius pareiškė, kad derybose dėl dujų kainos judama sprendimų link. Tačiau, anot jo, Rusijai reikia daugiau laiko įvertinti Lietuvos pasiūlymus.

Derybų su „Gazprom" grupės vadovas J.Neverovičius anksčiau pripažino, kad kol kas Lietuva ir „Gazprom" neranda sutarimo. Jis viliasi, kad „Gazprom" sumažins dujų kainas Lietuvai bent „iki rinkos lygio".

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/sieks-su-d-medvedevu-aptarti-lietuvisku-pieno-produktu-importa-44458.html