Rusija prieštarauja tik Ukrainos narystei NATO

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad Maskva sutinka dalyvauti trišalėse derybose su Ukraina ir Europos Sąjunga, kaip siūlo Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius.

„Mes – už. Bet tik iki sprendimo priėmimo (Asociacijos sutarties su ES pasirašymo)“, – sakė V.Putinas.

Jis taip pat nurodė, kad Rusija nėra prieš Ukrainos siekį tapti asocijuota Europos Sąjungos nare; tačiau, jeigu Kijevas stotų į NATO, tuomet Maskva pasisakytų prieš.

„Mes nesame prieš suverenų Ukrainos pasirinkimą, kad ir koks jis būtų. Mes kalbame apie visai ką kita. Štai, jeigu mums pasakytų, kad Ukraina stoja į NATO, tai mes tuomet būtume realiai prieš“, – sakė V.Putinas ketvirtadienį per Rusijos literatų bendrijos posėdį.

Jis paaiškino, kad karinio bloko infrastruktūros priartėjimas prie Rusijos sienų reiškia tam tikra pavojų šiai šaliai.

„Ekonominiai susivienijimai nekelia jokio pavojaus valstybės gynybos galios požiūriu. Yra kitokių grėsmių“, – pažymėjo Rusijos prezidentas.

V.Putinas priminė, kad Rusija ir Ukraina yra atviroje rinkoje, kurioje galioja nuliniai eksporto ir importo tarifai; tačiau jeigu Kijevas „atvers vartus“ į Europos Sąjungą ir toms pačioms prekių grupėms įves nulinius tarifus, tada Rusija nebegalės palaikyti ankstesnės tvarkos.

„Mes vedėme derybas su PPO 17 metų, derėjomės dėl kiekvienos pozicijos, o dabar mums tiesiog sako: „Jūsų vartai į Ukrainą atverti, o dabar Ukraina atvers šiuos vartus į Europą“ (ES)“, – nurodė prezidentas ir pabrėžė, kad Rusija privalo ginti savo ekonomiką ir tik tokia yra jos pozicija.

Kaltinimai Rusijai, kad ši šiuo klausimu laikosi „agresyvios politikos“, pasak jo, yra „nesąžiningas požiūris į mūsų pozicijos vertinimą“.

 

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/rusija-priestarauja-tik-ukrainos-narystei-nato-45390.html