Siūlo dar metams pratęsti politikų išlaidų sumažinimą

Seimo pirmininkė Irena Degutienė įregistravo Seimo statuto pataisas, kuriomis siūloma dar vieneriems metams pratęsti sumažintų parlamento vadovams skiriamų reprezentacinių išlaidų, Seimo narių parlamentinei veiklai numatytų lėšų ir kompensacijų už naudojimąsi tarnybiniais telefonais galiojimą, pranešė Seimo ryšių su visuomene skyrius.

Parlamento vadovės siūlymas išlaikyti sumažintus reprezentacinių ir parlamentinių išlaidų dydžius leistų per 2011 metus sutaupyti virš 2,5 mln. litų (2 528 300 lt.), o paliktos sumažintos kompensacijos už naudojimąsi tarnybiniais telefonais – dar virš 100 tūkstančių litų (117 000 lt.).

2010 m. sausio 1 d. įsigaliojus Seimo statuto pataisoms nuo 2 VMDU (vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio dydžio) iki 1 VMDU dydžio sumos buvo sumažintos Seimo pirmininkui reprezentacijos išlaidoms apmokėti skiriamos lėšos, nuo 0,7 VMDU iki 0,5 VMDU dydžio sumos sumažintos Seimo pirmininko pavaduotojams reprezentacijos išlaidoms apmokėti skiriamos lėšos bei nuo 1,5 VMDU iki 1 VMDU dydžio sumos buvo sumažintos kiekvieną mėnesį Seimo nariams skiriamos lėšos išlaidoms, susijusioms su jų su parlamentine veikla.

Priėmus minėtas pataisas buvo nustatyta, kad mažesnių dydžių nustatymas yra laikinas ir galioja iki 2010 m. gruodžio 31 d., o nuo 2011 m. sausio 1 d. vėl grįžtama prie didesnių dydžių.

2009 m. gegužės 1 d. įsigaliojus pataisoms buvo nustatyta, kad Seimo vadovams, opozicijos lyderiui, komitetų, komisijų pirmininkams ir jų pavaduotojams, pakomitečių pirmininkams, frakcijų seniūnams ir jų pavaduotojams už naudojimąsi tarnybiniais telefonais kiekvieną mėnesį kompensuojama 0,2 VMDU dydžio suma.

Priėmus minėtas pataisas buvo nustatyta, kad minėta nuostata galioja iki 2010 m. gruodžio 31 d., o nuo 2011 m. sausio 1 d. Seimo vadovams, taip pat Europos reikalų ir Užsienio reikalų komitetų pirmininkams ir jų pavaduotojams, opozicijos lyderiui, frakcijų seniūnams ir jų pavaduotojams už naudojimąsi tarnybiniais telefonais kiekvieną mėnesį būtų kompensuojama 0,4 VMDU dydžio suma, kitų komitetų ir komisijų pirmininkams, jų pavaduotojams, pakomitečių pirmininkams – 0,2 VMDU dydžio suma.
 

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/siulo-dar-metams-pratesti-politiku-islaidu-sumazinima-496.html